Avrupa'da Sonbahar Prag

Avrupa’da Sonbaharda Gezilecek En Huzurlu Şehirler

Bir sonbahar öğleden sonrası hayal et… Hafiften çiseleyen yağmur, bulutların arasında uzaklardan kendini belli eden turuncu güneş ışıkları… Senin yeni keşfettiğin o şehrin sakinlerinin akşamüstü telaşesini uzaktan izlerken kahveni yudumlayarak tekrar hayallere dalıyorsun. Eğer bu sonbahar 2020 yılına aitse muhtemelen sadece hayalini kurmakla kalacaksın, ama biraz hayal kurarak geleceğe umutla bakmanın ne zararı olabilir ki! Seni hayallere daldıracak Avrupa’da sonbaharda gezilecek en huzurlu şehir önerilerimizle karşındayız.

Budapeşte

Budapeşte

Budapeşte – Macaristan

Az önce kurduğun hayale belki de en yakışacak şehir Budapeşte. Nehir manzarasına dalarak içeceğin bir kahvenin tadını nasıl unutabilrsin ki! Avrupa’nın en ototantik belki de romantik şehirlerinden biri olan Budapeşte’ye yapacağın geziyi sonbaharda planladığına eminiz ki pişman olmayacaksın.

Budapeşte’de sonbaharda düzenlenen festivallere katılarak birbirinden farklı yerel lezzetleri deneyimleyebilir, Tuna Nehri kıyısında huzurlu bir akşam yemeği yiyebilir, birbirinden ihtişamlı tarihi binaları ziyaret edebilir, Margaret Adası‘nın doğasının tadını çıkarabilir ve Gellert Tepesi’nden şehrin muhteşem manzarasını doyasıya seyredebilirsin.

Prag

Prag

Prag – Çek Cumhuriyeti

Avrupa’ya gezi yapıp Prag’ı görmeden dönersen muhtemelen havalimanında taşlanacaksın. Avrupa’da gezilecek şehirler listelerinin her birinde en başta yer alan Prag’ın tadını sonbaharda çıkarmak harika bir fikir olabilir. Orta Çağ mimarisinin esintilerini damarlarınıza kadar hissedeceğin Prag şehrinin ruhunun ve dokusunun seni etkileyeceğine eminiz.

Prag’ta Old Town’ı ziyaret edebilir, Kafka Müzesi‘ni turlayabilir, UNSECO Dünya Mirası’na girmiş olan çok sayıda tarihi yapıpyı keşfedebilir ve birbirinden ihtişamlı köprülerinden geçerek büyülenebilirsin.

Stockholm

Stockholm

Stockholm – İsveç

İskandinav mimarisinin tüm güzellikleriyle karşımıza çıktığı, aynı zamanda doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan bir şehir Stockholm. Birbirine bağlı yüzlerce adadan oluşan Stockholm’de ister doğa ister turistik gezilerle şehrin tadını gönlünce çıkarabilirsin.

Old Town’da Gamla Stan’ın her bir köşesini keşfedebilir, Belediye Binası’nı ziyaret ederek nefis bir akşam yemeği yiyebilir, şehirde bulunan harika müzelerle tarihe tanıklık edebilir ya da Gotland Adası‘nda masmavi denizin ve gece hayatının tadını çıkarabilirsin.

Helsinki

Helsinki

Helsinki – Finlandiya

Finlandiya’nın başkenti olan Helsinki Dünya’nın en yaşanılası şehirleri arasında gösterilen oldukça huzurlu bir yer. Birbirinden güzel adalarıyla içini huzur dolduracak olan bu şehir aynı zamanda mimarisiyle seni kendine hayran bırakacak.

Helsinki’de Meydan Parkı’nda şehrin tadını çıkarabilir, Market Meydanı’nda alışveriş yapabilir, farklı adalara düzenlenen turlara katılarak muhteşem doğasının huzuruna kendini bırakabilirsin.

Kopenhag

Kopenhag

Kopenhag – Danimarka

Yemyeşil doğası, harika mimarisi ve tertemiz havasıyla kendinizi bir masal kahramı gibi hissedeceğiniz bir şehir Kopenhag. Dünya’nın en mutlu insanlarının yaşadağı Danimarka’nın başkentine yapacağınız sonbahar gezisiyle sen de onların arasında katılabilirsin.

Kopenhag’da uzun bir kanal gezisiyle şehrin havasını içine çekebilir, Tivoli Bahçeleri‘nde keyifli bir akşam geçirebilir, Barok tarzdaki saraylar ve tarihi binaları gezebilir ve Stroget Caddesi’nde alışveriş yapabilirsin.

Viyana

Viyana

Viyana – Avusturya

Viyana denince akla gelen iki şey: kahve kokusu ve muhteşem güzellikte binalar. Viyana’yı ziyaret ederek doğanın ve şehrin tadını çıkarabileceğin en güzel mevsimlerden birisi ise sonbahar.

Viyana’da Prater Parkı’nda eğlencenin tadına bakabilir, Hofburg Sarayı ve müzelerde tarihi geziler yapabilir, Opera Binası’nda muhteşem bir gösteri izleyebilir, Doğa Tarihi Müzesi‘ni ziyaret ederek kendini bir kaşif gibi hissedebilirsin.

Eğer Avrupa’ya seyahati maliyetli olur, Türkiye’de neler yapabilirim dersen Sonbaharda Hafta Sonu İstanbul’a Yakın Tatil Önerileri yazımızı buradan inceleyebilirsin.

Comments are closed.

You may also like

More in:Seyahat