Uçak Restoranları

Türkiye’de Uçak Konseptli Restoranlar ve Kafeler

En ilginç restoran deneyimlerinden birini sunan Uçak Restoranlar ülkemizin bazı illerinde mevcut. Uçuş ömrünü tamamlamış uçaklar iç tasarımı değiştirildikten sonra sabit restoranlara dönüşüyor. Bu konseptte hizmet alabilmek ise her yerde mümkün değil. Ülkemizde de belli illerimizde bu deneyimi yaşayabileceğiniz restoranlar mevcut. Gelin bu mekanlara bir göz atalım.

Balıkesir Uçak Restoranlar

Balıkesir Airbus Restaurant Cafe

Balıkesir – Burhaniye Airbus Restoran Cafe

Burhaniye Airbus Uçak Restoran ülkemizde hizmet veren en büyük uçak konseptli restoran ünvanını taşıyor. Uçuş ömrünü doldurmuş Airbus A340 tipli uçak parçalanarak Burhaniye’ye taşındı. Daha sonrasında iç tasarımı tamamen değiştirilerek bir restorana dönüştürülen uçak 2016 yılından beri restoran olarak hizmet veriyor. Yerli ve Yabancı bir çok turistin ziyaret ettiği restoran yerel turizmi de bir o kadar canlandırıyor.

Çalışma Saatleri: 08.00-22.00

Adres: Kızıklı Mah., Büyük Kara Ağaç Sk., 10700 Çoruk Köyü/Burhaniye/Burhaniye/Balıkesir

Google Haritalar Konumu

Konya Türk Yıldızları Parkında Bulunan Uçak Restoran

Konya Kafem Uçak Restoran

Uçuş görevini tamamlamış bir Airbus A300 tipli bir uçak Konya’da restorana döndürülmüştür. Konya Türk Yıldızları Parkı‘na getirilen uçak restorasyonundan sonra en fazla kapasiteye sahip uçak restoranlardan biri haline gelmiştir. 295 kişi ağırlayabilen restoran bu eşsiz deneyimi ziyaretçilerine yaşatırken aynı zamanda Türk Yıldızları Parkı’na olan ilgiyi de arttırıyor.

Çalışma Saatleri: 08:30–22:00

Adres: Büyükkayacık Mahallesi, Ankara Cd. Türk Yıldızları Parkı 203/1, 42250 Selçuklu/Konya

Google Haritalar Konumu

Tekirdağ Uçak Restoran

Tekirdağ Yurdanur Çiftlik Uçak Restoran

Tekirdağ’ın en özel restoranlarından biri olan bu restoran ise yine ömrünü doldurmuş bir Airbus A300 uçağından oluşuyor. Bu eşsiz uçak restoran deneyimini yaşabileceğiniz mekan diğer restoranlara oranlara bu deneyimi daha uygun fiyatlara yaşamanızı sağlıyor. Lezzetli yemekleri ve ilgi çeken menüsü ile ziyaretçilerini memnun eden bu restoran Tekirdağ’ın merkezinde yer almaktadır.

Çalışma Saatleri: 08.00 – 22.00

Adres: Değirmenaltı Mahallesi, İstanbul Blv. No:29, 59000 Merkez/Tekirdağ

Google Haritalar Konumu

Kayseri Talas Airbus Cafe Restoran

Uçak konseptli restoranlar arasında belki de manzarası en güzel olan restoran olan Talas Airbus Cafe Restoran, Kayseri’de bulunmaktadır. Erciyes dağının efsane manzarasında bulunan Airbus A300 uçağı restorana dönüştürülmüştür aynı zamanda kafe olarak da hizmet vermektedir. Erciyes kayak merkezine gelen yerli ve yabancı turistlere bu deneyimi yaşatan restoran Kayseri’nin en ilginç turistik mekanlarından biri.

Çalışma Saatleri: 09.30 – 00.00

Adres: Erenköy Mahallesi, No:, Zembil Sk. No:12, 38050 Melikgazi/Kayseri

Google Haritalar Konumu

Uçak Restoranlar

Muğla Uçak Park Restoran

Muğla Uçak Park Restoran

Ülkemizde en yeni açılan Uçak konseptli restoran ise Muğla’da açılan Uçak Park Restorandır. 400 kişilik ziyaretçi kapasitesi ve düğün nişan gibi organizasyonların da düzenlenebildiği bir mekan. 2019 yılında hizmet vermeye başlayan restoran yerli ve yabancı herkese bu eşsiz restoran deneyimini tattırıyor.

Çalışma Saatleri: Hafta İçi: 09:00 – 22:00 – Pazar: 09:30 – 24:00

Adres: Muğla Fethiye Karayolu Kızılyaka – Muğla/Ula/Kızılyaka

Google Haritalar Konumu

 

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Seyahat