Korku Evi
Korku Evi

İstanbul’da En Çok Beğenilen 6 Korku Evi

Günden güne popülerliği gittikçe artan, arkadaşlarınızla yapacağınız aktivitelerden biri olan korku evi, İstanbul’un bir çok farklı bölgesinde yer alıyor. Bizde sizler için bu korku evlerini araştırdık ve giden kişilerin en beğendiği 6 korku evini sizler için listeledik.

Frankenstein Korku Evi – Kadıköy

Profesör Dr. Frankenstein’ın torunu tarafından keşfedilen Kadıköy’ün göbeğinde bulunan üç katlı binada, Frankenstein’ın tüyler ürperten planlarını ortaya çıkarmak için FBI sizi ve arkadaşlarınızı görevlendiriyor. Bu korku evinde gerilim dolu dakikalar sizi ve arkadaşlarınızı bekliyor.

İsmail Hakkı Bey Sk. No:5, Acıbadem, 34718 Kadıköy -İSTANBUL

Karındeşen Jack Korku Evi – Bakırköy

Hikayesini İngiltere’nin karanlık dönemi olan, her gün ayrı bir sokakta ayrı bir cinayetin işlendiği Victoria Dönemi’nden alan, Londra’nın en azılı seri katili Karındeşen Jack’ten almakta. Gerilim ve korku dolu 1 saatlik oyunda ipuçları toplayarak Karındeşen Jack’in izini sürmeye çalışacaksınız.

Kartaltepe Mah. İncirli Cad. No:82/6, Bakırköy – İstanbul

Odadan Kaçış Korku Evi – Taksim

1970’li yıllarda ailesi tarafından tutsak edilen bir çocuğun hikayesini yaşayacaksınız.  Belis’in korku evinden şifreleri, kilitli kapıları ipucuları bularak kaçmaya çalışırken gerilim ve korku dolu anlar yaşarken aynı zamanda zekanızı kullanmanız gerekecek.

Adres: Cihangir Mah. Sıraselviler Cad. Gül Apt. No:73/1 – Beyoğlu / İstanbul

Ruhban Yetimhanesi – Avcılar

Yıllar önce terkedilmiş olan yetimhaneye 30 yıl sonra bir aile yerleşir. Ancak bu ailenin 7 yaşındaki çocukları kaybolur. Sizde bu noktadan sonra heyacan, korku ve gerilim dolu dakikalar yaşayacaksınız. Avcılar’da bulunan Ruhban Yetimhanesi’nde arkadaşlarınız ile güzel vakit geçirebilirsiniz.

Merkez, Merkez Cami Sk. No:4, 34310 Avcılar/İstanbul

Dehşet Konağı – Beşiktaş

1920’li yıllarda inşa edilmiş olan Dehşet Konağı, Dr. Kemal Arıtürk’ün kızının yanan yüzünün tedavisi için, eve gelen hastaların üzerinde korkunç deneyler yapmış, bu nedenle konakta ölen kişiler günden güne artmış ve konakta artık garip sesler duyulmaya başlamış ve ruhlar evi ele geçirmiş. Gerçek bir hayat hikayesinden esinlenerek oluşturulan oyun, eve girdiğinizde size korku vermeye hemen başlıyor.

Sinanpaşa Mah. Küçük Remzi Sok. No:4 34353 Beşiktaş / İSTANBUL

Karanlık Köşk Korku Evi – Kadıköy

Kadıköy’ün Hasanpaşa Kurbağlıdere kötü şöhretiyle ün salmış bir bölge. Bölgede rivayete göre bazı garip olaylar yaşanmış ve köylüler bu kötü şeyleri bölgeden defetmeye çalışmış. Ancak şu anda bir tane bina kalmış o da Karanlık Köşk. Arkadaşlarınızla birlikte, dış görünüşüyle bile tüyler ürperten bu dört katlı esrarengiz binada korku ve gerilim dolu dakikalar yaşayabilirsiniz.

Hasan Paşa Mahallesi, Andelip Esat Sokak, No 2, Kadıköy – İSTANBUL

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Seyahat