Dizi/Film

Netflix’te İzleyebileceğiniz Birbirinden Güzel 5 Anime

Castelvania

Netflix’te İzleyebileceğiniz Birbirinden Güzel 5 Anime

Dünyanın en büyük yayın sitesi Netflix’te filmler ve dizilerinin yanında meraklıları için animeler de bulunduruyor. Netflix’te izleyebileceğiniz anime dizilerini sizler için sıraladık. Göz attığımız bu animeleri kendi paragraflarında bulunan bağlantılara tıklayarak hemen izlemeye başlayabilirsiniz.

  • Seis Manos (IMDb: 7.3)
  • Dragon’s Dogma (IMDb: 6.3)
  • Blood of Zeus (IMDb: 7.6)
  • Castelvania (IMDb: 8.2)
  • Violet Evergarden (IMDb: 8.4)

Seis Manos

1970’lerin Meksika’sının tozlu yollarında geçen bir anime kimin ilgisini çekmez ki? Katılıyorsanız, Brad Graeber ve Álvaro Rodríguez tarafından yaratılan Amerikan yapımı Seis Manos oldukça iyi bir seçenek. 2019 yapımı bu anime de bir dövüş ustası tarafından yetiştirilen üç yetim kardeşin kendilerini bir anda suç kartelleri ve şeytani güçler arasındaki savaşta bulmalarını konu alıyor.

Dragon’s Dogma

Dragon’s Dogma aynı isimli oyundan uyarlanan bir anime. Karısını ejderhanın saldırısı ile kaybeden ve kalbi ejderha tarafından çalınan bir adamın hikayesini anlatıyor. Bu sebeple yola çıkan Ethan‘ın en büyük amacı ejderhayı öldürmek. Dizi karakterimizin yol boyunca yaşadığı birbirinden farklı olaylar ve karşılaştığı canavarlar ile izleyeni ekrana kitliyor.

Blood of Zeus

Blood of Zeus Mitoloji ile ilgilenmeyen kişileri bile kendine bağlayacak kadar sürkleyici bir anime. Charley ve Vlas Parlapanides tarafından yaratılan Amerikan yapımı anime insanların ürettiği mitsi karakterlerle ilgileniyor. Dizi Zesus’tan Hera’ya, Poseidon’dan Hermes’e kadar tanıdık bir çok tanrı ve tanrıçayı bünyesinde barındırıyor ve yarı tanrı yarı insan olan Zeus’un oğlu Heron’un maceralarını anlatıyor.

Castelvania

Castelvania

Belki de Netflix’in en başarılı anime yapımlarından olan Castlevania, gerek çizimleri gerek konusu ile çoktan 4.sezon onayını almış bulunmakta. Castelvania, yine aynı isimde bir oyundan uyarlanan bir anime. Orta Çağda geçen öldürülen aşkının intikamını almaya yemin eden Dracula‘yı konu alıyor. İntikam yolunda Dracula’nın başlattığı savaşa karşı canavar avcısı Trevor Belmont’ın muhteşem maceralarını içeriyor.

Violet Evergarden

13 bölümlük Violet Evergarden, Kana Akatsuki’nin aynı adlı romanından uyarlanmış bir anime. Çok küçük yaşlardan itibaren sadece dövüşmeyi ve insan öldürmeyi öğrenmiş bir kız çocuğunun hikayesini işliyor. Savaş sonunda bir postahanede çalışmaya başlaması ile insanlara değer vermeyi ve sevmeyi öğrenmeye çalışıyor. Bu nedenle dram yüklü bu anime, ağlatma garantisini ise çoktan veriyor.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Dizi/Film