İstanbul'da Sonbahar...

Sonbaharda İstanbul’da Gezilecek Yerler

İstanbul’da sonbahar… Adına şarkılar, şiirler hatta kitaplar yazılmış olan bu şehrin tadını çıkarmak isteyenler için gezilecek en sakin yerlerden bir rehber hazırladık. Koronavirüs önlemleri nedeniyle hala kalabalık ortamlara girmekten çekinen, doğanın tadını çıkarmak isteyen biriyseniz Sonbaharda İstanbul’da Gezilecek Yerler yazımız tam sizin için!

1.Adalar Gezisi

Ada vapuruna binip, denizin mavisini izlerken kokusunu içinize çektiğiniz, kuşların vapurun peşinden gelişini izlediğiniz güneşli ama hafif serin bir İstanbul günü hayal edin. Doğanın tadını tüm damarlarınızda hissedeceğiniz bir yolculukla başlayan mükemmel bir gün…

Bu sonbahar yapacağınız adalar turunda eğer kalabalıktan biraz uzakta kalmak istiyorsanız tavsiyemiz bu geziyi Ekim ayında planlamanız olacaktır. Hem hava biraz serinlemiş hem de plajlar için adaya gelenler azalmış olacaktır.

Adalar turu için Büyükada, Burgazada, Heybeliada, Kınalıada ve Sedef Adası seçeneklerinden herhangi birisini seçebilirsiniz. Ancak bizim önerimiz kalabalıktan kaçabilmek adına daha küçük olan adalardan yana olacaktır. Eğer kafamı dinleyeyim yeter çok gezmesem de olur derseniz Sedef Adası’nı, yok biraz gezip dolaşacak yeri de olsun derseniz Heybeliada’yı tercih edebilirsiniz.

2.Kemerburgaz Kent Ormanı

Mis gibi çam ormanı havası, kuş sesleri ve yemyeşil içinizi ferahlatacak bir manzara. Kemerburgaz Kent Ormanı, Belgrad Ormanı’nın kalabalığı ve mangal dumanından uzakta oldukça büyük arazisinde gönlünüzce gezebilme imkanı sunan, şehrin içinde harika bir kaçış noktası.

İster sabah kahvaltısı, ister beş çayı için termosunuzu kapıp, piknik hazırlığınızı yapıp gidebileceğiniz kent ormanında, dilerseniz yürüyüşler yapabilir ya da çocuklarınızı içinde bulunan parklarda gönül rahatlığıyla oynatabilirsiniz. Kent ormanında ateş yakmanın yasak olduğunu ve saat 20:00’da kapandığını hatırlatmadan geçmeyelim.

3.Şile Gezisi

İstanbul’da yaşayan herkesin aklında olan, tüm dizilerde aşıkların muhakkak yaptıkları bir gezi: ŞileAğva gezisi. Hepimizin insanlardan uzak, doğayla içiçe olmak istediği bir sonbahardayken, hep aklınızda olan bu geziyi yapmanın bizce tam zamanı!

İnsan kalabalığından biraz olsun uzaklaşabilmeniz adına bu geziyi Ekim-Kasım ayları için planlamanızı tavsiye ediyoruz. Saklıgöl’de mis gibi bir kahvaltıyla güne başlayabilir, Şile Uzunkum plajında uzun bir yürüyüş yaparak dalgaları içinize çekebilir, Şile Feneri’nden denizi seyredebilir, Sahilköy’de kamp yapabilir ve harika bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

1 Comment

  1. […] neler yapabilirim derseniz, Sonbahar’da İstanbul’da gezilecek yerler yazımızı buradan […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Seyahat