Marka Logolarının Örnekleri

Trend Mi Alışveriş Çılgınlığı Mı? Marka Logolarının Gücü

Geçtiğimiz günlerde birçok moda markası 2020 bahar/yaz koleksiyonlarını tanıttı. Birbirinden farklı, güzel ve renkli defilelerin ortak noktası ise giyimde, aksesuarda kısaca modanın her alanında kullanılan marka logolarıydı. Neredeyse bütün tanınmış markalar kendi logolarının yanında bir çok yeni sembol ve desende kullanarak koleksiyonlarını güncellediler.

Geçtiğimiz sezonda oluşmaya başlayan bu logo modası bir çok kadının hoşuna gitmekle berber bir çok eleştiriyi de beraberinde getirdi. Çünkü bir çok insan bu birbirinden lüks logolu parçaları almak için birbirleri ile rekabet etti. Bununla beraber enformel olarak ortaya çıkan sahte ürünlerde hayatımızın her alanında karşımıza çıkarak sağlıkla ilgili yaratacak endişeleri beraberinde getirdi.

Peki eleştirileri bir kenara bırakacak olursak logo modası nedir ve markalar bunu bizlere nasıl sunuyor şimdi bu yazımızda bunları anlatacağız.

Baştan Aşağı Logo

Markaların logolarını kullanmayı en sevdiği alanların başında tişörtler ve kazaklar geliyor. Fakat bu sezon logo trendi o kadar ilerledi ki pantolondan cekete kazaktan elbiselere kadar bütün parçalara markalar logolarını basmakta. İlkbahar/Yaz kreasyonlarında da sıkça karşımıza çıkan yine markaların tasarımlarının üzerine basılmış baştan aşağı logolu podyum görünümleriydi.

Logonun Yanında Desen ve Semboller de Artık Moda

Markalar uzun yıllardır kullandıkları logo ve isimlerinin yanında son zamanlarda imzaları haline gelen sembollerde kullanmakta. Biz bu sembolleri markalarda o kadar sık yan yana görüyoruz ki artık sadece deseni ve deseni gördüğümüzde bile markaları oldukça rahat bir şekilde tahmin edebiliyoruz. Örneğin krem zemin üzerine kareli desenin Burberry markasına ait olduğunu, kot kumaş üzerine işlenmiş kırmızı bir yılanın Gucci markasının sembolü olduğunu anlıyoruz. Son zamanlar ise sıkça karşımıza çıkan siyah zemin üzerine altın desenlerinin Versace markasının imzası haline dönüştüğünü gayet iyi fark edebiliyoruz.

Marka Logolarının örnekleri

Aksesuarlar Bu Trendin En Sevdiklerinden

Aksesuarlar markaların logolarını kullanmakta en zorlanmadıkları alanların başında geliyor. Özellikle çanta ve kemerler hiç kuşkusuz en dikkatimizi çekenlerin başında. Bir çok tanınmış markanın ikonikleşmiş modelleri bu sezon yenilenerek karşımıza logolu halleriyle çıkmakta.

Bununla beraber takılarda yine logo hakimiyetinde zirveye oynuyor. Sezonun başka sevilen modalarından inciler ve taşlar logolarla buluşuyor ve karşımıza ışıltılı ve göz alıcı modeller çıkıyor.

Artık Makyajlarda da Logolar Var

2020 sezonun en marjinal trendi hiç kuşkusuz makyajlarımızı da ele geçiren marka logolu görünümler. Bir çok kişi tarafından aşırı bulunan bu trend, aynı zamanda bir kesim tarafından da çok sevildi. Özellikle tırnaklarınızı süsleyen marka logolu tırnak baskıları birçok blogger ve moda ikonu tarafından kullanılmakta.

Yazımızın sonuna gelirken Logo trendinin ileride ki sezonlarda ne şekilde karşımıza çıkacağını merakla bekliyor ve sizlere huzurlu ve mutlu günler diliyoruz.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like