Fethiye Ölüdeniz'de Denizin ve Doğanın Tadını Çıkarı

Eylül’de Deniz, Kum ve Güneş Tatil Önerileri

Eylül’de deniz, kum ve güneş tatilinin tadını doyasıya çıkaracağınız, ülkemizin en güzel köşelerinden hazırladığımız tatil önerileri ile sizlerleyiz. Belki koca bir yaz deniz yüzü göremediniz, belki de bu yaz tatile doyamadınız. Herkes şehre geri dönmüşken, sahil şehirleri sakinleşmişken Ege ve Akdeniz’in tadını çıkarmanın sırası sizde!

1.Ayvalık

Sezon bitmeden hemen önce, Ayvalık’ta huzurun ve doğanın tadını çıkarmanın tam zamanı! Eğer doya doya denize girebildiğiniz bir tatilse aradığınız, çok vakit geçmeden Eylül ayının hemen başlarında Ayvalık’a doğru yola koyulabilirsiniz.

Deniz suyu henüz sıcakken, dalgalar sahillere çok vurmazken ve yağmurlar başlamadan önce Ayvalık huzuru yaşamanın yeridir. Balıkçılarda huzurla yemek yiyebileceğiniz, istediğiniz plajın istediğiniz köşesinde denize girebileceğiniz, belki biraz Cunda’nın ıssız sahillerinde keyif yapacağınız tam bir emekli tatili yapmaksa niyetiniz, çok geç kalmadan tatil planını yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Ayvalık’ta Eylül ayı ortalama deniz sıcaklığı: 23 derece.

2.Bodrum

Biraz daha hareketli, belki biraz aktiviteli bir tatilse aradığınız; yaz tatillerinin vazgeçilmezi olan Bodrum’a Eylül ayında gitmeyi düşünebilirsiniz. Eylül ayında henüz sezon bitmediği için çok sakin bir Bodrum beklememek gerek elbette. Yazlıkçıların henüz bölgeyi terk etmediği, turistlerin hala civarda olduğu bir dönem olsa da sezon ortasına göre çok daha sakin bir Bodrum ile karşılaşacaksınız. Yalıkavak, Turgutreis, Bitez Plajı ve Tavşan Adası gibi popüler bölgelerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Gündüzleri oldukça sıcak, geceleri ise hafif üşüten hava sıcaklıklarıyla tam aradığınız tatil iklimini size sunacağına emin olabilirsiniz.

Bodrum’da Eylül ayı ortalama deniz sıcaklığı: 24 derece.

3.Fethiye

Muhteşem doğasıyla sizi kendine aşık edecek bir Fethiye tatiline hazır olun. Eylül ayında biraz daha kalabalıktan uzak olan Fethiye’nin size unutulmaz anlar yaşatacağına emin olabilirsiniz. Ölüdeniz, Kelebekler Vadisi, Kabak Koyu, Saklıkent Koyu ve keşfedilmeyi bekleyen sonsuz doğal güzellikleriyle Fethiye sizi bekliyor. Havalar soğuyup fırtınalar başlamadan hemen önce Eylül ayında Fethiye’nin tadını çıkarmaya hazır olun.

Fethiye’de Eylül ayı ortalama deniz sıcaklığı: 25 derece.

4.Kaş

Hepimizin hayallerini süsleyen, ölmeden önce görülmesi gereken yerler listemizin baş tacı Akdeniz’in gözde tatil beldesi Kaş. Kavurucu yaz sıcaklarının biraz uzağında ama yine de deniz, kum ve güneşin tadını turkuaz sularda serinleyerek çıkarabileceğiniz bir tatile hazır olun. Eylül ayında biraz olsun yerli turist sayısı azalacağı için Kaputaş Plajı’ndan Kalkan’a, Patara’dan Kekova’ya kadar birçok farklı bölgede Kaş’ın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Kaş’da Eylül ayı ortalama deniz sıcaklığı: 27 derece.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Seyahat