Pijama Gömlek Modası
Pandemi ile birlikte birçok kişi artık evden çalışıyor. Evde çalışmaya başlamamız ile birlikte online toplantılar hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Bununla birlikte çoğu kişi online toplantılarda pijama gömlek modasına ayak uydurmuş durumda. Ama bu modada birçok kişi nasıl daha şık görünebilirim diye düşünüyor. Bu düşünceleri ve aklınıza takılan soruları Atilla Mutlu cevapladı…

Atilla MutluEvde Çalışmak

Günümüzde evde çalışmak hayatımızın bir parçası oldu. Evde çalışanlar için ise toplantılara ne giysem derdi başladı. Atilla Mutlu, “Pandemide online toplantıların sayısı arttı. Bundan sonra da vazgeçilmezimiz olarak devam edecek. Bu süreçte kamera karşısında nasıl şık olabilirim sorunu sıklıkla duyuyorum. Çünkü eskiden şıklık kıyafetten ayakkabıya kadar geniş bir anlama geliyorken online toplantılarda sadece üst bedenle alakalı bir olay haline geldi. Ancak sadece üst bedeninizin gözüktüğü küçük bir ekranda da şık olabilirsiniz” dedi.

Çok Rahat mı, Çok Abartı mı?

Online görüşmelerde alt tarafta pijama gibi rahat şeylerin giyilmesinden ziyade üst bedende tarzınızı yansıtabileceğinizi, kamera karşısında ne çok abartılı ne de çok salaş bir kıyafet tercih edilmemesi gerektiğini söyleyen Mutlu, “Ortasını bulmak çok önemli. Evde olduğumuz için çok rahat kıyafetlerle kamera karşısında çıkmak doğru değil ama aynı zamanda abartı gözükecek şekilde bir kıyafet de tercih edilmemeli. Alt taraf gözükmeyeceği için o çok önemli değil. Üstünüze ise sade, rahat ama şık gözüken bir kıyafet tercih etmelisiniz. Yine abartıya kaçmadan takı takabilir ve makyaj da yapabilirsiniz. Ayrıca renkli kıyafetlerin tercih edilmesini öneriyorum. Renkli giyinerek enerjinizle karşınızdakileri etkileyebilirsiniz” diye konuştu.

Kamera Açısı ve Işık

Kamera açısı ve ışığın da çok önemli olduğunu aktaran Atilla Mutlu,  “Işığı önünüze almalısınız. Bu hem görüntü kalitesini artıracaktır hem de güzelliğinizi öne çıkaracaktır. Ayrıca kamera açısına çok dikkat etmelisiniz. Kameranın çok alttan çekmesi sizi olduğunuzdan kilolu gösterecektir” ifadelerini kullandı.

Atilla Mutlu’nun Kendi Sitesi

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like