Yaşam

Gün İçinde Üretkenliğinizi Arttıracak 4 Telefon Uygulaması

Gün İçinde Üretkenliğinizi Arttıracak 4 Telefon Uygulaması

Günümüzde sıklıkla teknolojinin zararlarının konuşulduğuna tanık olmuşsunuzdur. Fakat biz bu yazımızda aslında akıllı telefonların ve teknolojinin aslında uygun durumlarda ne kadar faydalı ve yararlı olduğunu göstereceğiz.

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi birçok işimizi hiç zorlanmadan halledebilme imkânına sahip olduk. Fakat kimi zaman hayatın koşuşturması ile planlarımızı aksatabiliyor, uyku kalitemizi düşürebiliyor ya da kendimize vakit ayırmayı ihmal edebiliyoruz. Özellikle büyük şehirde yaşayanlar için durum bazen işin içinden çıkılmaz hale gelebiliyor.

İş, okul ve özel hayatın verdiği stres ve yorgunlukla baş edebilmenin yolları ise yine en büyük kurtarıcımız olan telefonlarla oldukça mümkün. Birazdan önereceğimiz akıllı telefon uygulamaları ile hayatınızı daha planlı, rahat ve huzurlu geçirebilmeniz oldukça mümkün.

Uygulamalrın Listesi
Üretkenliğinizi Arttıracak Alarmy

Alarm Clock Alarmy

Alarm Clock Alarmy

Gece geç uyudunuz ve sabah erkenden kalkmanız gerekiyor fakat bir türlü kendinize söz geçirip yataktan kalkamıyorsunuz ve her defasında alarmı kapatıp tekrar uykuya dalıyorsunuz. İşte sizde çoğunlukla bu gibi durumlarla baş etmek zorunda kalıyorsanız, Alarmy uygulaması tam size göre. Çünkü diğer alarm uygulamalarından farklı olarak alarmı tam olarak kapatmanız için size farklı görevler veriyor. Örneğin belirlediğiniz bir açının fotoğrafını çekmeniz, matematik sorusu çözmeniz ya da telefonu belli bir süre sallamanız gerekmekte. Birçok kullanıcı kendilerini büyük bir dertten kurtardığı için Alarmy’yi oldukça sevmekte.

Forest: Stay Focused

Forest: Stay Focused

Çağımızın en büyük iki sorunundan olan dikkat dağınıklığı ve buna bağlı olarak telefon bağımlılığı bu uygulama sayesinde büyük ölçüde azalacak. Sizde masa başına oturduğunuzda 10 dakika bile geçmeden telefona gömülerdenseniz belki de bu uygulama ile tanışma vaktiniz gelmiştir. Oldukça basit ve sevimli bir işleyişi olan uygulamada masa başına oturduğunuzda uygulamada bir fidan dikmiş oluyorsunuz. Yaptığınız işin süresini ayarladıktan sonrada, işiniz bittiğinde ağacınızın büyümüş olduğunu görüyorsunuz. Oyun tadında ayarlanan bu uygulama genç ve yaşlı birçok kullanıcı tarafından beğenilmekte. Unutmadan eğer masa başındayken telefonla başka işlerle uğraşırsanız ağacınız ölmekte.

Üretkenliğinizi Arttıracak Daylio

Daylio

Daylio

Hayatın koşuşturmasında çoğu zaman modumuzun nasıl olduğunu fark edemiyoruz ya da fark ettiğimizde bile bunu ifade edebilecek alanlar bulamıyoruz. Sosyal medya her ne kadar bu durum için uygun gibi dursa da bazen insan sadece kendiyle baş başa kalmak isteyebiliyor. İşte tam da böyle durumlar için Daylio imdadınıza yetişiyor. Mikro günlük olarak tasarlanan uygulama o an modunuzun nasıl olduğunu soruyor ve bunu hafızasına kaydediyor ve geçmiş günlerde ruh halinizin nasıl olduğunu size hatırlatabiliyor. Bununla birlikte haftalık programlarınızı da bu uygulama ile ayarlayabilir daha rahat ve planlı bir hayat yaşamanın keyfine varabilirsiniz.

Adobe Lightroom

Adobe Lightroom

Birçoğumuz telefonumuzla fotoğraf çekmeyi severiz, fakat bazen sadece fotoğraf çekmek yetmez ışığını, açısını ve filtresini de kendimiz ayarlamak isteriz. Ancak bu tür uygulamalar genellikle çok karmaşık ya da pahalı oluyor. Fakat Adobe’nin Lightroom uygulaması ile fotoğraflarınızı kolayca yeniden düzenleyebilir, eşsiz kolajlar ve albümler yaratabilirsiniz. Üstelik ücretsiz bir şekilde

Yazımızın sonuna gelirken umarım sizlere faydalı olabilecek, üretkenliğinizi arttıracak uygulamalar tanıtabilmişizdir. Sizde kendi hayatınızda yararlı gördüğünüz uygulamaları ve deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir