Ekim 2020 Etkinlikleri: Sosyal Mesafeli Tiyatro ve Konserler

Koronavirüs gölgesi altında yaşamaya devam ettiğimiz 2020 yazının başlarında, hayatımıza geri dönen kültür ve sanat etkinlikleriyle birlikte biraz olsun moral bulmuştuk. Ancak koronavirüs önlemleri kapsamında malesef konserler yasaklandı. Ancak canımız tiyatrolarımız geri döndüler. Günden güne artan oyun sayısıyla, İstanbul içinde birçok farklı sahnedeki tiyatro oyunları ve tek kişilik gösterileri Ekim 2020 Etkinlikleri yazımızda senin için derledik.

Ekim 2020 etkinlikleri takvimi, İstanbul Ekim ayı konserleri, İstanbul Ekim ayı tiyatro oyunları, Ekim ayı İstanbul Devlet Tiyatrosu oyunları gibi bilgileri yazının devamında inceleyebilirsin.

İstanbul Devlet Tiyatrosu-Üsküdar

Tiyatro

İstanbul Devlet Tiyatrosu

İstanbul Devlet Tiyatrosu bünyesindeki oyun sayısının Ekim ayında Eylül ayına göre artmış olduğunu görüyoruz. Ekim ayı boyunca farklı sahnelerde sergilenen 80 Günde Devr-i Alem, Bay-Z, Meraklısı İçin “Öyle Bir Hikaye”, Josef Bieder’in Yıldızının Parladığı An, Bir Nefes Dede Korkut ve Sanki Hiçbir Şey Olmamış Gibi oyunlarını izleyebilirsin. Biletini Biletinial üzerinden satın alabilirsin.

Dasdas Sahne

DasDas Sahne

Yaz boyunca açık hava sahnesiyle bizi sanata bağlan DasDas sahne Ekim ayında da oldukça güçlü tiyatro oyunlarıyla bizleri bekliyor. DasDas sahnedeki tüm oyunlar için biletleri Mobilet üzerinden satın alabilirsin.

  • Zengin Mutfağı: Usta oyuncu Şener Şen‘in muhteşem performansıyla Cumhuriyet tarihimizin en büyük işçi olaylarından 15-16 Haziran 1970 olaylarının bir köşkün çalışanlarına yansımasını eğlenceli bir şekilde anlatıyor.
  • Westend / Batının Sonu: Yaşadığımız yüzyılın sorunlarını bir arkadaş grubu arasındaki sohbette açığa çıkaran oyunda, konuşmaya cesaret edilemeyen konularla ön yargılarınızı yıkmaya hazır olun. Oyuncu kadrosunda Evren Bingöl, Tülin Özen, Mert Fırat gibi isimleri barındıran oyunun yönetmen koltuğunda ise Tuğsal Moğul oturuyor.
  • Vahşet Tanrısı: Mutluluk oyunu yapan ebeveynlerin hayal ettikleri kişiler olamayışlarının öyküsünü anlatan Vahşet Tanrısı’nın oyuncu kadrosunda Binnur Kaya, Güven Kıraç, Tilbe Saran ve Levent Ülgen bulunuyor.
Kral Lear - Zorlu PSM

Kral Lear – Zorlu PSM

Zorlu PSM

Zorlu PSM Ekim ayında birbirinden güzel tiyatro oyunlarıyla bizleri bekliyor. Kızlar ve Oğlanlar, Pencere, Sevgili Arsız Ölüm, Cimri, Sır, Evlat, Kral Lear, Gerçek, Şatonun Altında, “Hakikat, Elbet Bir Gün”, Lal Hayal, Tartuffe, Çıplak Vatandaşlar oyunları ve Zorlu PSM’de düzenlenen tüm etkinliklere bilet satın almak için Passo web sitesini ziyaret edebilirsin.

Diğer Tiyatrolar

Pazar Keyfi, Monologlar Müzesi “Balat”, Üçgenin Dördüncü Köşesi, Öteki İnsan, Hiç Kimse, İkinci Hayat, Bir Baba Hamlet (KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu), Fırat Tanış ile Gelin Tanış Olalım (KüçükÇiftlik Bahçe Tiyatrosu), Seni Unutmak İstemedim Ki (İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi) ve Harem Kabare (Trump Sahne) oyunlarını da Ekim ayı içinde izleyebilirsin.

CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus

Gösteri ve Stand-Up

Zorlu PSM

  • Kemal: Pınar Ayhan Mustafa Kemal Atatürk’ün hikayesini; belgesel tadında, orkestra eşliğinde ve şiirlerle süsleyerek anlatıyor. Etkinlik 29 Ekim 17:30’da Zorlu PSM’de.
  • CMYLMZ – Diamond Elite Platinum Plus: Cem Yılmaz‘ın son gösterisi Diamond Elite Platinum Plus 6 Ekim, 27 Ekim  ve 28 Ekim tarihlerinde Zorlu PSM’de.
  • Dilek Türkan “Kadın Eli Değmiş Şarkılar”: Dilek Türkan‘ın 8 Mart’a özel olarak hazırlamış olduğu gösteride kadın hikayeleri muhteşem şarkılar eşliğinde anlatılacak. Kadın Eli Değmiş Şarkılar 6 Ekim’de Zorlu PSM’de.
  • Çok da Fifi Stand-Up: Türkiye’nin ilk stand up grubu olan Çok da Fifi, “Hayatla dalga geçmezsek vallahi çatlarız!” diyen 5 kadından oluşuyor. Gösteri, 9 Ekim’de Zorlu PSM’de.
  • Doğu Demirkol: Tek kişilik stand-up gösterisiyle Doğu Demirkol 17 Ekim’de Zorlu PSM’de olacak.

Mesut Süre İle İlişki Testi: Mesut Süre’nin her gösteride bir çiftin tanışma hikayesinden başlayarak onların ilişkisi üzerinden eğlenceli bir akşam sunduğu gösterisi Ekim ayında Grand Pera Emek sahnesinde. Biletini Biletix üzerinden satın alabilirsin.

Sergen Deveci: Sergen Deveci tek kişilik gösterisiyle 1 Ekim’de BKM Mutfak Çarşı’da. Biletini Biletix üzerinden satın alabilirsin.

Alpay Erdem – Stand Up: Alpay Erdem tek kişilik gösterisiyle 3 Ekim’de Kılçık Mekan’da. Biletini Biletix üzerinden satın alabilirsin.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like