48. İstanbul Müzik Festivali

48. İstanbul Müzik Festivali Online Düzenlenecek

48. İstanbul Müzik Festivali , 2020 yılında koronavirüs önlemleri kapsamında tamamen online olarak gerçekleştirilecek. Festival 18 Eylül-5 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenirken, internet üzerinden Dünya’nın her yerinden online.iksv.org adresi üzerinden takip edilecek. Bu kadar kapsamlı bir festivalin çevrimiçi olarak dijital ortamda dinleyicilerle buluşması sanatseverleri oldukça heyecanlandırıyor.

Bilet Fiyatları

Festival kapsamında tek bir konser için ya da kombine bilet seçenekleri sunuluyor. Tek konser bilet fiyatı 20 TL, kombine bilet fiyatı ise 250 TL olarak belirlendi.  Kombine biletler konserlere 18 Eylül tarihinden itibaren 30 gün süreyle erişirken, tek konser bileti satın alan dinleyiciler ise 7 gün süreyle erişebilecek. Online etkinlik biletlerinizi Biletix üzerinden satın alabilirsiniz.

Açılış Konseri

Müzik Festivali ‘nin açılış konserini Tekfen Filarmoni Orkestrası yapıyor. Orkestra şefliğini Şef Aziz Shokhakimov yaparken, orkestraya keman sanatçısı Emre Engin dahil oluyor. Konser kaydı Boğaziçi Güney Kampüs Meydanı’nda yapılırken Beethoven, Mozart, Prokofiev ve Bartok’tan eserler programda yer aldı. Açılış konseri 18 Eylül Cuma saat 20:00′da İKSV web sitesi ve Youtube kanalı üzerinden dinleyicilerle bulaşacak.

Sanatçılar,Orkestralar ve Mekanlar

Festivalde bu yıl Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Wiener Akademie, Bilkent Senfoni Orkestrası,Benjamin Schmid, Anna Tifu, Bülent Evcil, Derya Türkan ve daha bir çok sanatçı ve orkestranın performanslarını izleme fırsatı bulabileceğiz.

Tamamen dijital olarak gerçekleşecek festivalin konser kayıtları İstanbul’da Şerefiye Sarnıcı, Tekfur Sarayı, Hidiv Kasrı, Tophane-i Amire Kültür Sanat Merkezi, Harbiye Saint Esprit Katedrali, Süreyya Operası gibi mekanlarda, Ankara, Hollanda, Almanya, Belçika ve Avusturya’nın bi4çok farklı noktasındaki harika mekanlarda yüksek kaliteli ekipmanlar kullanılarak tamamlandı.

Festival Ödülleri

Festivalin onur ödülü müzik eğitimcisi ve yazarı Ahmet Say‘a sunuluyor. Festivalin Aydın Gün Teşvik Ödülü keman sanatçısı Elvin Hoxha Ganiyev’e veriliyor.

Festival Orkestrası

Pandemi döneminin olumsuz şartlarının getirmiş olduğu şartlar altında ülkemizin genç ve yetenekli müzisyenlerinden oluşan bir Festival Orkestrası kuruldu. Şef Cem Mansur yönetiminde gerçekleştirilmiş olan konserin kaydı 22 Eylül salı günü 20:00’da erişime açılarak sanatseverler ile buluşacak.

Ücretsiz Etkinlikler

Festival kapsamında birçok ücretsiz konser, söyleşi, atölye, sanat tarihi ve müzik üzerine sohbet içerikleri gibi bir çok kaliteli içerik ücretsiz olarak İKSV Youtube kanalı üzerinden sanatseverler ile buluşacak.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like