TEMMUZ AYINDA HANGİ ÜLKEYE GİDİLİR?

tanzanya tatil

Hangi tarihte hangi ülkeye gidilir? 4 mevsim sıcak olan ülkeler hangileridir? Yazı dizimize temmuz ayı ile devam ediyoruz… Kuzey yarım küre yazın en sıcak zamanlarını yaşarken deniz kum tatil için harika fırsatlar barındırıyor. Güney yarım kürede ki ülkelerde ise bu tarihlerde sert kış mevsimi yaşanmakta…

Temmuz ayında hangi ülkeye gidilir

Gözde ülkeler; Tanzanya ve Kenya bu iki ülkede büyük göç yaşanmakta; Binlerce Antilop massai nehrini aşabilmek için kuzey serengiti’nin yamaçlarından geçerken bu harika olayı kaçırmamalısınız.

ada tatili

Yaz turizmi için; Mısır, Fas, Ürdün, Zanzibar gibi farklı ülkeleri değerlendirebilirsiniz. Fiyat açısından oldukça uygun ülkeler. Temmuz ayı yurtdışı Kültür Turları için; Finlandiya, İsveç, Danimarka, Polonya, Fransa, İtalya, Azerbaycan ve türki cumhuriyetleri gibi destinasyonları tercih edebilirsiniz.

Farklı alternatifler; İrlanda ve Britanya Adaları, yılın en güzel dönemini yaşıyor; temmuz ayı ile birlikte yağmur artık veda etmiş, bunaltmayan sıcaklar günlük yaşama renk katıyor. Güney Fransa’nın provans bölgesinde lavanta tarlaları arasında kaybolabilirsiniz. Kore’de boryeong kasabasında çamur festivaline katılabilirsiniz. Sırbistan Exit müzik festivali ve Belçika da düzenlenen tommorowland müzik festivalini de değerlendirebilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir