Realme Watch S Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Realme Watch S Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Türkiye’de oldukça iyi bir başarı elde eden, hızlı bir yükseliş ile kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Realme, Türkiye’de akıllı saat ekosisteminde de kendinden söz ettirmeye başlıyor. Realme’nin Türkiye’deki ikinci akıllı saati olacak olan Watch S, kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Wacth S’in özellikleri ve fiyatı nedir, çıkış tarihi ne zaman? Haberimizin detayında…

Watch S ve Özellikleri

Realme Watch S, 100’den fazla kadran tasarımına sahip olan saat ile evde, ofiste, spor salonunda yada özel bir davette giyiminizi tamamlayacak şık bir aksesuar olacak.

1,3 inç (3,3 cm) boyutunda 360X360px, 278 PPIç özünürlüklü dokunmatik ekrana sahip olan Watch S, size canlı bir görüntü sunuyor. Yuvarlak bir çerçeve ile kullanıcıların karşısında çıkan saatin ekranında yüksek dayanıklılık için 2.5D Corning Gorilla Glass kullanılmış. Aynı zamadan IP68 sertifikasına sahip olan saat 1,5 m’ye kadar suya ve toza dayanıklılık sağlanıyor. Ortam ışığı sensörü ile ekran parlaklığını beş farklı seviyede otomatik olarak ayarlayabilirken, en yüksek ayarda parlaklığı 600 nit’e kadar çıkabiliyor.

Yürüyüş veya koşu antremanlarınızı otomatik olarak algılayan saat, bunlarla birlikte toplamda 16 spor dalında antremanlarınızı izlemeye yardımcı oluyor. Spor takibiyle birlikte sağlığınızı takip eden saat, gerçek zamanlı olarak kalp artışınızı PPG optik sensör ile hassas bir şekilde ölçüyor. Herhangi bir risk durumlarında ise kullanıcıyı önden uyarıyor. Diğer yandan kandaki oksijen miktarı ölçümü yapan saat, su içme hatırlatıcısı, hareket etme hatırlatıcısı, meditasyon ve uyku izleme gibi sağlık asistanı özelliklerini barındırıyor.

48 gram ağırlığa ve  390 mAh pil gücüne sahip olan Realme Watch S, bu batarya kapasitesi ile kullanıcılarına 15 günlük bir şarj ömrü sunabiliyor. Müzik çalmak veya fotoğraf çekmek için Realme Link uygulaması ile akıllı telefona bağlayarak çağrı, mesaj ve alarm hatırlatma, hava durumu tahmini gibi akıllı bildirim işlevleri ile de akıllı telefonların en iyi destekçisi oluyor.

Android ve iOS işletim sistemindeki tüm telefonlar ile uyumlu biçimde çalışan saat, günlük yaşamda sıklıkla kullanılan uygulamaların bildirimlerini gösteriyor. Ancak bu bildirimleri sadece okumanıza izin veriyor. Herhangi bir cevaplama seçeneğini kullanıcılarına sunmuyor.

Watch S’in Türkiye Çıkış Tarihi

Türkiye’de fiyat avantajı ile birlikte çok fazla tercih edilecek olan Realme Watch S, kullanıcılarının karşısına siyah rengi ile çıkacak. Realme’nin Türkiye’deki ikinci akıllı saati olarak, 899 TL‘den başlayan fiyatlar ile  21 Ocak 2021’den itibaren kullanıcıların beğenisine sunulacak.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Teknoloji