Iphone 12 Lansmanı-15 Eylül 2020

Apple Iphone 12 Lansmanı 15 Eylül’de mi Yapılacak?

Apple Iphone 12 lansman tarihi teknoloji dünyasında merakla bekleniyor. Apple’ın her yıl Eylül ayında yapmayı gelenek haline getirdiği iPhone lansmanı için bu yıl da gözler üzerinde. Dünya çapındaki koronavirüs salgını dolayısıyla bu yıl lansmanın daha geç bir tarihte yapılacağını duyurmuş olan Apple, geçtiğimiz günlerde web sitesi üzerinden yeni bir online etkinlik yapacağını duyurdu. Ekim veya Kasım aylarında yapılması beklenen lansmanın erkene alınmış olduğu düşüncesi teknoloji dünyasında büyük merak uyandırdı.

15 Eylül 2020 tarihinde, Türkiye saatiyle 20:00’da düzenlenecek olan etkinliği takviminize eklemek için buradan Apple’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Her ne kadar etkinliğin tarihi belirtilmiş olsa da, içeriğiyle ilgili henüz net bir bilgi yok. Lansmanda tanıtılacak olan ürünlerin duyurulmamış olması nedeniyle teknoloji dünyasında dedikodular dolaşmaya başladı.

Lansmanda Hangi Ürünler Tanıtılacak?

Bloomberg’in haberine göre ise bu etkinlikte Iphone 12’nin değil, yeni Apple Watch’un tanıtımının yapılması bekleniyor. Apple’ın göndermiş olduğu davetiyelerin konu başlığının “Time Flies” yani “Zaman Çok Hızlı Geçiyor” olmasının altındaki mesajı Bloomberg bu şekilde yorumlamış. Habere göre Iphone 12 lansmanı Ekim’den önce yapılmayacak. Yani birbirlerine çok yakın 2 tarihte 2 farklı etkinlikle yeni ürünlerin lansmanlarının yapılması bekleniyor. Apple’ın iki farklı lansman ile tanıtım yapması etkinlikler online olarak yapılacağı için önceki yıllara göre çok daha mümkün görünüyor.

Iphone 12 Pro, Iphone 12, Iphone 11, Iphone X, Iphone SE

Iphone 12 Özellikleri

Apple Iphone 12’nin 5.4 ve 6.1 inch büyüklüklerinde, Iphone 12 Pro’nun ise 6.1 ve 6.7 inch büyüklüklerinde olması bekleniyor. 5.4 inch boyutundaki Iphone 12’nin Apple’ın geliştirdiği en küçük Iphone olması beklenirken, 6.7 inch büyüklüğündeki Iphone 12 Pro’nun tarihin en büyük Iphone’u olması bekleniyor. Yayınlanacak olan tüm Iphone’ların True Depth kameralara ve Face ID özelliğine sahip olması bekleniyor. 2020 Iphone 5G teknolojisini destekleyecek ancak bu teknolojiyi kullanabilmek için elbette 5G altyapısına sahip bir bölgede olmanız gerekecek.

Yeni Apple Watch serisinin ise Apple Watch 5 serisine benzer özelliklerde olması beklenirken, yeni sağlık ölçümü özelliklerinin eklenebileceği konuşuluyor.

Yeni Ipad serisinin de tanıtılması beklenirken, Iphone SE’de olduğu gibi, daha uygun fiyatlı bir Ipad modelinin de yayınlanacağı duyduğumuz dedikodular arasında.

Apple’ın 15 Eylül tarihi saat 20:00 için hazırlamış olduğu canlı videoyu buradaki linke tıklayarak takibe alabilir ve etkinlik başlamadan hemen önce bir hatırlatıcı bildirimi alabilirsiniz.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Teknoloji