Dövüş SporlarıSpor

UFC 263 Orta Siklet Kemer Mücadelesi Adesanya v Vettori

UFC 263

UFC 263 Orta Siklet Kemer Mücadelesi Adesanya v Vettori

UFC 263 yine bir kemer mücadelesine sahne olacak. Son dövüş maçından kariyerinde ilk defa yenilen Israel Adesanya kemerini korumak için kafeste. İyi bir itaat ettirme ustası olan Marvin Vettori ise iddialı konuşmaları ile dikkat çekiyor. Ayrıca tüy siklet kemer karşılaşması da aynı gece gerçekleşecek. Deiveson Figueiredo ve Brendon Morena’nın karşılaşacağı gece, 2 yıllık bir aradan sonra Nate Diaz‘ın geri dönüşüne de sahne olacak. UFC 263’te İki kemer mücadelesi ve bir efsanenin geri dönüşüne şahitlik edeceğiz.  

Orta Siklet Kemer Mücadelesi

Farklı bir siklette bir kemere daha sahip olmak isteyen Adesanya, kariyerinin ilk malubiytini almıştı. Jan Blachowiczten hafif ağır siklet kemerini almak isterken hakem puanlaması sonucunda kaybetmişti. Ancak 13 haziran gecesi kemerini koruma konumuna düştü. Orta siklette kemer sahibi olan Adesanya, itaat ettirme ustası Vettori’ye karşı kemerini koruyacak. Elit bir Muay Thai dövüşçüsü olan Adesanya, Elit bir jiu-jitsucuya karşı bir mücadele verecek.

ufc 263

Nate Diaz v Leon Edwards

Tüy Siklet Kemeri Kimin Olacak

33 yaşındaki deneyimli Deiveson Figueiredo, daha önce kemer mücadelesinde berabere kaldığı Brandon Moreno ile tekrar karşı karşıya geliyor. Bir güreşçi ile jiu-jitsucunun dövüşeceği maç büyük ihtimalle yerde geçecek. Ancak karşık dövüş sanatlarının en güzel yanlarından biri ne olacağını kestirememek. An itibari ile şampiyon olan Figueiredo kemerini koruyabilecek mi bunu seyredeceğiz.

Nate Diaz’ın Geri Dönüşü

Son mağlubiyetini Jorge Masvidal karşısında 3 Kasım 2019’da alan Nate Diaz kafese geri dönğyor. UFC’nin en heyecanlı ağrılık klasmanlarından biri olan hafif siklette 3 yenilgisi bulunan Leon Edwards ile karşılaşacak. Covid-19’un hayatımızı etkilemeye başladığı dönemden beri en heyecanlı dövüş gecesi UFC 263 olacak gibi duruyor. 

UFC 263 Hangi Tarihte ve Nerde Yayınlanacak

UFC 263 13 Haziran Pazar sabaha karşı 05:00’te başlayacak ve Ssport+Wtan canlı yayınlacak.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like