Türkiye GP İstanbul Park
Türkiye GP İstanbul Park

Formula 1 Türkiye GP Biletleri Ne Zaman Satışa Çıkacak? Fiyatları ve Satış Noktaları

1 Eylül’de İntercity İstanbul Park pistinde yapılan basın toplantısı ile birlikte Formula 1 Türkiye GP‘nin 13-15 Kasım tarihleri arasında yapılacağı açıklanmıştı. Toplantı sırasında İntercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak tarafından açıklanan diğer bir bilgi de Türkiye GP bilet fiyatların indirimli olacağıydı. Vural Ak toplantı sırasında ise fiyat örneği vererek alanların günlük 30 TL’den satışa çıkacağını paylaşmıştı. Aynı zamanda biletlerinde toplantı sonrasında Pazartesi günü satışa çıkacağınıda basın toplantısında söylemişti.

Biletler Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Bu toplantı sonrasında herkes merakla biletlerin satışa çıkmasını ve fiyatların belirlenmesini istiyordu. Söylenen tarihte biletlerin satışa çıkmaması ile birlikte biletlerin ne zaman, hangi tarihte çıkacağı merak konusu oldu.

Bunun üzerine bugün verilen bilgiler doğrultusunda 15 Eylül Salı saat 12:00 itibari ile biletler Biletix üzerinden satışa çıkacak.

Bilet Fiyatları Ne Kadar?

Türkiye GP bilet fiyatları hala net olmasada konu ile ilgili sevindirici haberler kamuoyu ile paylaşıldı. Açıklanan bilgiye göre 15 Eylül Salı günü satışa çıkacak biletlerin 24 saat boyunca %50 indirimli olacağı ve bu indirimin bütün bilet kategorilerinde geçerli olacağı söylendi.

Bilet fiyatlarının ise ilk gün boyunca 90 TL ile 1900 TL arasında sonrasında ise 120 TL ile 2750 TL arasında olacağı paylaşıldı. İlk günkü indirimin 24 saat boyunca geçerli olacağı ve bütün bilet kategorilerinde uygulanacağı açıklandı.

Dünyanın En Ucuz Formula 1 Bileti

İntercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak’ın açıklamasında “Intercity İstanbul Park olarak Formula 1‘i ülkemize geri getirmek için maddi manevi çok çaba harcadık. Formula 1’i ülkemize geri getirme görevini Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde bize verilmesinin ardından, böylesine zorlu zamanlarda devletimize yük olmadan bu dev organizasyonu ülkemize kazandırdık. Bu gayreti sadece Formula 1’i ülkemize geri getirme noktasında da bırakmadık. Türkiye’nin çok özlediği bu organizasyon için halkımızı da mutlu etmek amacıyla büyük çaba sarf ettik. Formula 1 yönetimiyle bilet fiyatlarına ilişkin yoğun görüşmeler yaptık. Bu çaba sayesinde dünyanın en heyecanlı pisti Intercity İstanbul Park’a özel, dünyanın en ucuz Formula 1 biletlerini halkımızla buluşturacağız.” bilgilendirmesinde bulundu.

Comments are closed.

You may also like

More in:Motorspor