Türkiye Racing Team Aracı

Salih Yoluç, Türkiye Racing Team ile Le Mans’ta Yarışacak

2021 yılında Türkiye Racing Team, Avrupa Le Mans Serisi’nde LMP2 serisinde yarışacak. 2020 yılında Le Mans 24 Saat yarışı GTE-Am klasmanından galibiyetle ayrılan ve 2020 WEC sezonunu ikinci sırada tamamlayan Salih Yoluç ve takım arkadaşı Charlie Eastwood takım adına mücadele edecek. Bu ikiliye ise 2014 Le Mans 24 Saat’i kazanan Harry Tincknell eşlik edicek.

Sezon Ne Zaman Başlıyor?

Avrupa Le Mans serisi 2021 sezonu toplamda 6 yarıştan oluşacak. Sezonun ilk yarışı 18 Nisan‘da İspanya’nın Circuit de Barcelona-Catalunya pistinde yapılacak. Ardında Avusturya Red Bull Ring, İtalya Monza, Fransa Le Castellet veBelçika Spa ile sezon devam edecek. Portekiz Portimao Pisti’ndeki yarış ile sezon sona erecek.

Yoluç Takımdan Umutlu

Salih Yoluç yeni takımı ile ilgili “Avrupa Le Mans Serisi’nde TF Sport desteğinde Türkiye Racing Team ile yarışmaktan gerçekten çok mutluyum. Bu hepimiz için yeni bir meydan okuma ve GT alanında olduğu gibi hızla ilerleyecek ve zirveye tırmanacak harika bir ekibimiz olduğuna inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Salih Yoluç

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı da Dünyanın en büyük ve en önemli serilerinde bir Türk takımının ülkemizi temsil edecek olmasından gurur duyduklarını belirtti.

Üçlertoprağı “Avrupa pistlerinde ülkemizi başarıyla temsil eden sporcumuz Salih Yoluç’un önderliğinde kurulan Türkiye Racing Team’in 2021 sezonunda Avrupa Le Mans Serisi’nde başarılar diliyoruz. Son dönemde organizasyon kalitesi ve sporcularımızın başarılarıyla Dünya motorsporları arenasında ön plana çıkan ülkemizin yükselişi devam edecek.” dedi.

2021 Avrupa Le Mans Takvimi
YarışTarih
Barselona (İspanya)18 Nisan 2021
Redbull Ring (Avusturya)16 Mayıs 2021
Monza (İtalya)11 Temmuz 2021
Le Castellet (Fransa)29 Ağustos 2021
Spa Francorchamps (Belçika)19 Eylül 2021
Portimao (Portekiz)24 Ekim 2021

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Motorspor