Türkiye GP Sonrası Lewis Hamilton'un Sevinci
Türkiye GP Sonrası Lewis Hamilton'un Sevinci

Formula 1’de Türkiye’den Sonra Ev Sahibi Bahreyn

Pandemi sebebi ile takvimi değişen Formula 1 takviminin İstanbul’da gerçekleşen yarış muazzam sahnelere sebep oldu. Yenilenen asfaltın kayganlığı, soğuk hava ve yağmurla beraber Türkiye GP, takımlar ve pilotlar için adeta bir sınav oldu. İmola’da Mercedes AMG‘nin Takımlar Şampiyonluğunu almasının ardından Mercedes pilotu Lewis Hamilton 7. sefer Dünya Şampiyonluğunu ilan etti.

İstanbul Park’ın Fatihi Hamilton

İtalya’da Mercedes’in Takımlar Şampiyonluğuna ulaşmasının ardından Hamilton, İstanbul’da pilotlar şampiyonluğuna ilan etti. 7. Kez bu unvanı kazanarak Michael Schumacher‘in rekorunu eşitlemiş oldu. Mercedes yarış öncesi antreman ve sıralama turlarında yağmurun ve yenilenen asfalttan dolayı lastikleri bir türlü çalıştırmayı becerememişti. Ancak inanılmaz bir strateji izleyen Hamilton, takım kararlarını da hiçe sayarak 6. başladığı yarışı ilk sırada bitirerek inanılmaz bir zafere imza atmış oldu.

Türkiye GP Hamilton'un Aracı

Türkiye GP Sonrası Kutlamalar

Zaferi Elinden Kaçıranlar

Sıralama turlarında neredeyse bir imkansızı başaran Racing Point takımında 1. sırayı Lance Stroll, 2. sırayı ise Sergio Perez almayı başarmıştı. Hemen arkalarında ise Red Bull’un genç yeteneği Max Verstappen bulunuyordu. Ancak yarışın başlamasıyla birlikte kalkışta yaşanan karmaşayla beraber her şey değişti. Asfaltın yol tutuşu sağlamaması ve yağmurla beraber yaşanan spinler ve yapılan hataların ardından Red Bull’lar podyumun dışında kaldı. Aerodinamik bir problemden dolayı lastikleri çabuk eskiyen Lance Stroll ise yanlış pit stop stratejisi sonrası liderliği kaptırmış oldu. Yarışın sonuna kadar lastiklerini inanılmaz bir şekilde koruyan Sergio Perez 2. oldu. Yarışın son anlarında neredeyse hatasız bir yarış geçiren Charles Leclerc‘in yaptığı hata sonucu Podyum’un son basamağını Ferrari pilotu Sebastian Vettel almış oldu.

Bahreyn GP Ne Zaman ve Hangi Kanalda Yayınlanacak

2020 sezonun 15. yarışı Bahreyn’de gerçekleşecek. Bahreyn GP, naklen S Sport ve S Sport+ ekranlarında yer alacak. S Spor’u D-Smart 78. Kanal, TV+ 77. Kanal ,TiviBu 73. Kanal, Kablo TV 240. Kanal ve Vodafone TV 11. Kanal’dan izleyebilirsiniz. 

Bahreyn GP Programı

  • 1. Antreman : 27 Kasım 14:00 – 15:30
  • 2. Antreman : 27 Kasım 18:00 – 19:30
  • 3. Antreman : 28 Kasım 15:00 – 16:00
  • Sıralama Turu : 28 Kasım 18:00 – 19:00
  • Yarış : 29 Kasım 17:10 – 19:10

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Motorspor