Abu Dhabi Gp

Bahreyn’de İkinci Yarış Formula 1 Rolex Sakhir GP

Nefesleri kesen Rolex Sakhir Grand Prix‘si bir çok ilki gerçekleştirerek tamamlandı. Daha ilk turda iki büyük genç yıldız Charles Leclerc ve Max Verstappen‘in elenmesine şahit olduğumuz yarışı süpriz bir isim kazandı.Geçen hafta yaşanan kaza ve Hamilton’un Covid-19 pozitif çıkmasıyla da yeni dinamik ve heyecanlı bir gridi de izlemiş olduk. Hala 2021 yılında kontratı bulunmayan Sergio Perez‘in kazandığı yarışın bir diğer kazananı ise George Russel oldu.

Yaşanan İlkler

2011 yılından beri gridde olan deneyimli pilot Sergio Perez, günümüzde pistin en istikrarlı pilotlarından birisi. Profesyonel karieri boyunca 10 defa podyuma çıkmış olan Perez, Sakhir GP ile ilk yarış birinciliğini kazandı. Bu ise gelecek sene için hala kontratı bulunmayan pilot için adeta kefaret günüydü. Ayrıca Racing Point‘ten Lance Stroll’un üçüncülüğü amasıyla takım ilk defa 2 pilotunu birden podyuma çıkarmış oldu. Üreticiler şampiyonluğu için en büyük rakiplerinden biri olan Renault ise Esteban Ocon ile podyumdaydı. 2019 yılında gridden uzak kalan Ocon ikincilik performansıyla kendi geleceği için adeta bir umut ışığı yakmış oldu.

Yeni Bir Yıldız Doğdu George Russel

Gp3 ve Formula 2 şampiyonlukları bulunan George Russel, profesyonel Formula 1 kariyeri boyunca takım arkadaşlarına hiç şans tanımadı. Genelde pistin en sonunda görmeye alışık olduğumuz Williams ile bazı yarışlarda harikalar yaratan Russel bu yarış Mercedes ile beraberdi. Dünya şampiyonu Lewis Hamilton‘un koronavirüse yakalanmasının ardından Mercedes’te bir pilot eksiği oluştu. Kendine verilen fırsatı harika değerlendiren Russel’ın hatasız performansına rağmen pit duvarı ve yanlış kararlar takıma pahalıya mal oldu. Yarış sonrası açıklamalarda bulunan takım başkanı Toto Wolf çarpıcı sözler söyledi. Takımın, pit duvarının ve stratejinin pilotları yüzüstü bıraktığını belirten Wolf, yeni bir yıldızın doğduğunu ve bunun Russel için son kazanma şansı olmadığını belirtti.

Üçüncülük Yarışı

Formula 1 ne kadar bir takım sporu olsa dahi içerisinde 2 şampiyona bulunduran bir spor. 2020 sezonu geçtiğimiz 7 sezon gibi yine Mercedes’in dominasyonu ile geçti. Ancak takımlar şampiyonasında üçüncülük mücadelesi son hızıyla devam ediyor. Racin Point son galibiyietiyle üçüncülük konumunda yerini sabitleştirse de son yarış her şeylerine mal olabi

Formula Bir Son Puan Durumu

Rolex Sakhir GP Ne Zaman ve Hangi Kanalda?

Üçüncü hafta üst üste izleyeceğimiz Formula 1, bu hafta da orta doğuda. Abu Dabi’de gerçekleşecek yarış aynı zamanda da sezona veda edeceğimiz yarış olacak. Etihad Airways Abu Dhabi GP, naklen S Sport ve S Sport+ ekranlarında yer alacak. S Spor’u D-Smart 78. Kanal, TV+ 77. Kanal ,TiviBu 73. Kanal, Kablo TV 240. Kanal ve Vodafone TV 11. Kanal’dan izleyebilirsiniz.

Etihad Airways Abu Dhabi GP Programı

  • 1. Antreman : 11 Aralık 12.00 – 13.00
  • 2. Antreman : 11 Aralık 16:00 – 17:00
  • 3. Antreman : 12 Aralık 13:00 – 14.00
  • Sıralama Turu : 12 Aralık 16:00 – 17:00
  • Yarış : 13 Aralık 16:10

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Motorspor