Motorspor

Formula 1 İstanbul Park Türkiye GP Seyircisiz Yapılacak!

Türkiye GP, İstanbul Park
Türkiye GP, İstanbul Park

Formula 1 İstanbul Park Türkiye GP Seyircisiz Yapılacak!

2020 yılı olağanüstü koşulları nedeniyle ülkemize geri dönecek olan Formula 1 Türkiye GP yarışı, 13-15 Kasım tarihleri arasında İntercity İstanbul Park’ta yapılacak. Yarışın ülkemize dönüş haberiyle birlikte yarışın seyircili olarak yapılmasının planlandığı da duyrulmuş ve biletler Biletix üzerinden satışa çıkmıştı. Ancak Intercity İstanbul Park yönetimi koronavirüs önlemleri kapsamında yarışın her zaman seyircisiz yapılma ihtimalinin de bulunduğunun üstünde özellikle durmuş, yarışın seyircisiz yapılması durumunda bilet ücretlerinin geri iade edileceğini belirtmişti.

Bugün(5 Ekim 2020) İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada ise Formula 1 Türkiye GP’nin seyircisiz olarak yapılmasına karar verildiği bir basın duyurusu ile kamuoyuna bildirildi.

T.C. İstanbul Valiliği

“Koronavirüs salgınıyla mücadele çalışmaları kapsamında;

İstanbul İl Pandemi Kurulunun almış olduğu 13-15 Kasım 2020 tarihleri arasında düzenlenecek “Formula-1 DHL Turkish Grand Prix 2020 yarışının seyircisiz yapılması” yönündeki tavsiye kararı uyarınca 05.10.2020 Pazartesi günü saat 10.00’da toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından söz konusu yarışın seyircisiz yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Motorspor