Motorspor

Bahreyn’de İkinci Yarış Formula 1 Rolex Sakhir GP

Rolex SAkhir Gp

Bahreyn’de İkinci Yarış Formula 1 Rolex Sakhir GP

Mucizelere şahit olduğumuz ve yüreklerin ağızlara geldiği inanılmaz geçen Gulf Air Bahrain Grand Prix‘si tamamlandı. Yapılan 2 büyük kazaya rağmen pilotların olayı ufak yaralar ile atlatmatsı güvenlik önemlerinin ne kadar önemli olduğunu bir defa daha hatırlattı. Daha yarışın başlaması ile beraber gerçekleşen büyük kaza yarışın 1 saat boyunca ertelenmesine sebep oldu. İşte o grand prix’de yaşananlar.

Yarış Birinicisi Hamo Kazanan ise Halo

Yarışın başlamasıyla beraber ekran başında herkes nefesleri tutmuştu ancak Romain Grosjean‘un geçirdiği korkunç kaza ile atmosfer bir anda değişti. Kazanın etkisiyle beraber aracın ikiye bölünmesi ve ardından çıkan yangınla beraber herkesin aklına korkunç senaryolar geldi. Ancak son zamanlarda kazayı yapan Grosjean’da dahil pilotların eleştirdiği Halo, kafa darbesini engellediği için pilot yanmaktan son anda kurtuldu. Kırmızı bayraklarla beraber yarış bir saatten fazla bir süre bekledi ve tekrar başladığında bu sefer Racing Point‘ten Lance Stroll‘un aracı ters döndü ve sarı bayraklar kalktı. Stroll yine Halo sayesinde büyük bir kafa darbesi almadan yürüyerek enkazdan uzaklaştı. Yarışın bitmesine 3 tur kala bu sefer de podyum şansı yüksek olan diğer Racing Point pilotu Sergio Perez‘in aracında yangın çıktı neyse ki çabucak kontrol altına alındı. Bu sebeple yarış sarı bayraklar altında tamamlanmış oldu.

Hamilton’dan Yine Hatasız Bir Sürüş

İstanbul’da şampiyonluğunu ilan eden Hamilton bütün dramaya rağmen hatasız bir sürüş ile yarışı birinci sırada bitirmeyi başardı. Hemen ardından çok yakından takip eden RedBull pilotu Verstappen ve onun ardında son basamakta diğer RedBull pilotu Alex Albon vardı. Podyumda sık sık gördüğümüz Mercedes pilotu Valteri Bottas yarışı 8. bitirirken, Ferrari’de ki yara git gide daha da büyüyor. Charles Leclerc yarışı 10. tamamlerken takım arkadaşı Sebastian Vettel yarışı 13. sırada bitirmiş oldu.

Formula Bir Son Puan Durumu

Rolex Sakhir GP Ne Zaman ve Hangi Kanalda?

87 laptan oluşacak yarış en kısa tur sürelerine sahip olacak. Sakhir GP, Bahreyn Uluslararası Pisti’nin dış pistinde koşulacak. 2020 sezonun 16. yarışı aynı zamanda sondan bir önce gerçekleşecek yarış. Rolex Sakhir GP, naklen S Sport ve S Sport+ ekranlarında yer alacak. S Spor’u D-Smart 78. Kanal, TV+ 77. Kanal ,TiviBu 73. Kanal, Kablo TV 240. Kanal ve Vodafone TV 11. Kanal’dan izleyebilirsiniz.

Rolex Sakhir GP Programı

  • 1. Antreman : 04 Aralık 16.30-17.30
  • 2. Antreman : 04 Aralık 20.30-21.30
  • 3. Antreman : 05 Aralık 17.00 – 18.00
  • Sıralama Turu : 05 Aralık 20.00 – 21.00
  • Yarış : 06 Aralık 20.10 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Motorspor