Motorspor

Alpine F1 ‘in Yeni Aracından İlk Görüntüler Yayımlandı

Alphina F1 Aracının İlk Görüntüleri

Alpine F1 ‘in Yeni Aracından İlk Görüntüler Yayımlandı

Geçtiğimiz Formula 1 sezonun sonlarına doğru Renault F1 takımı 2021 sezonu için isim değiştireceğini açıklamıştı. Renault’nun, tarihi spor arabaları markası olan Alpine, 2018 yılında yeniden canlandırılmıştı. Böylece Alpine Cars, Renault’nun spor arabaları dalı (Renault Sports Cars) ve yarış birimi Renault Sport Racing(RSR) Alpine altında tek çatıda birleşmiş oldu. Böylece Renault F1 ismi Formula 1’den çekilerek Alpine F1 olarak değişmiş oldu. Bugün yapılan basın açıklamasında ise yeni arabadan neye benzeyeceğine dair açıklamalar yapıldı.

Yeni Nesil Bir Otomobil Şirket Yaratmak

Motorsporlarında başarılı geçmişi olan Alpine markası, son yıllarda yükselişe geçen Formula 1 takımı ve Renault’un diğer motorspor dallarına da verilecek. Burada hedeflenen şey ise tamamen elektrikli üretilecek yen, Alpine otomobillerini ilgi merkezi haline getirmek. Firma ortaklarıyla beraber geliştireceği yeni nesil %100 elektrikli otomobillerin tanıtımını yapmak ve 2025 yılına kadar kar eden bir şirket haline gelmek istiyor. Ayrıca bunları yaprken spor araba üreten dalların ve Formula 1 takımının teknik bilgisinden de yararlanmak istiyor.

Yönetimde Değişiklik

Geçtiğimiz günlerde Renault F1 takımının yöneticisi olan Cyril Abiteboul görevinden ayrılmıştı. Onun yerine yeniden yapılanan şirketin başına Alpine’in CEO’su olan Laurent Rossi getirildi. Basın toplantısında konuşan Rossi: “Dieppe’deki fabrikamızın hünerleri, F1 ve Renault Sport ekiplerimizin mühendislik becerisi, teknolojiyle donatılmış tamamen elektrikli ürün gamımızı ön plana çıkartarak Alpine adını geleceğe taşıyacak. Özgün tarzımız, ileri teknolojimiz, ezber bozan yaklaşımımız ve tutkumuzla yollarda ve pistlerde olacağız” dedi. Ayrıca Suzuki MotoGp takımının takım patronluğunu bırakan Davide Brivio‘nun Alpine F1’in başına getirileceği beklenen gelişmeler arasında.

Alpine Formula 1 Aracı Yeni Tasarımı

Alpine Formula 1 Aracı Geçici Yeni Tasarımı

Yeni Üniforma

Alpine ve Renault farklı motorspor dallarında başarılarla dolu bir geçmişe sahip. Daha güçlü bir marka yaratmak adına Renault ve Alpine’in farklı motorsporu branşlarında ki başarılı takımları tek çatı altında toplandı. Daha güçlü bir görsel kimlik ve tanınırlık yaratmak adına ise yeni araçlara yeni bir üniforma tasarlandı. Alpine Formula 1 aracının tanıtılan yeni görünümü geçici olsa da bir çok özelliğini 2021 yılına taşıyacak. Bu konu hakkında konuşan Alpine Tasarım Direktörü Anthony Villian ” bugün yeni tasarımıyla gördüğünüz aracımız Alpine F1 ekibinin yeni kimliğinin ilk çağrışımı. Bazı yapısal görsel öğeler araç üzerinde kalmaya devam edecek, bazıları ise değişecek. Üç renkli büyük Alpine logosu, markanın motor sporlarındaki kimliğinin en belirgin sembolü. Mavi, beyaz ve kırmızı renkler bizim için çok önemli olan Fransız ve İngiliz bayraklarını ifade ediyor. Tüm motor sporları öğelerinde değişiklikler yapılmaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Motorspor