Tyson Jones maçı

Efsanelerin Geri Dönüşü Tyson Jones jr Maçı Ne Zaman?

Tarihin en önemli boks maçlarından biri 28 Kasım (TSİ 29 Kasım 05.00) günü gerçekleşecek. Ağır sikletin en ölümcül ve en tanınır boskçularından biri olan Demir Mike Tyson, yakın tarihin en başarılı ağır sikletlerinden biri olan Kaptan Kanca Roy Jones jr. ile mücadele edecek. Ne kadar bağış toplamak için yapılan bir etkinlik olsa da iki şampiyonun hazırlıkları ikisinin de kazanmak için ringe döndüklerini gösteriyor. Şampiyon iki boksörde uzun zamandır ringden uzaktaydı ancak bütün boks tutukunları için bu bekleyiş sona erdi.

Efsaneler 50 Yaşını Aştı

İki boksörde inanılmaz neredeyse ulaşılamaz başarılara imza atmış durumdalar. Boks tutkunlarına göre iki şampiyonda tarihin en iyisi olarak gösterilebiliyor. Ancak stillerinin farklılıkları bu maçı en özel kılan olaylardan bir tanesi. Mike Tyson 2005 yılında emekliye ayrılmış ve çok farklı bir hayata yelken açmıştı. Filmler, podcast ve kenevir yetiştiriciliği gibi farklı alanlara kendini adamıştı ve boksa tekrar dönmeyeceğini belirtmişti. Roy Jones Jr. ise 2018 yılında emekliye ayrılmıştı. Kimilerine göre tarihin en iyi orta sikleti olarak gösterilen Kaptan Kanca bu lakabını inanılmaz güçlü kroşesinden alıyor.

İki Büyük Şampiyon

İnsanlar Boks ile çok haşır neşir olmasa da Mike Tyson’ın ismini bir yerlerden duymuştur. 13 yaşında tarihin en iyi boks eğitmeni olan Cus D’amato‘nun elinde yetişen Mike Tyson tek bir amaç için yetiştirildi. Dünyanın en genç ağır siklet boks şampiyonu olmak. Bu hedefini de Cus D’amato’nun büyük desteğiyle 20 yaşında gerçekleştirdi. Dövüştüğü siklete rağmen kısa boyuyla pickaboo (ce-eee) taktiği sayesinde ve inanılmaz gücüyle kariyerinin erken dönemlerinde kayıpsız ve full nakavtlardan oluşan karnesi ile kemerini almış efsane bir boksördür.

Roy Jones Jr. ise dünya üzerinde kariyerine hafif siklet olarak başlayıp ağır siklet kemeri kazanan tek boksördür. 4 farklı siklette şampiyonluk kemeri bulunan Jones Jr., Tyson’ın aksine kaba kuvvetten ziyade çok teknik bir boksör olarak bilinir. Sağlak olmasına rağmen kullanıdğı sol kroşesi kendisine Kaptan Kanca lakabını kazandırmıştır. Ayrıca süperman lakabına da sahip olan Jones Jr. inanılmaz bir kariyere ve neredeyse ulaşılamaz başarılara sahiptir.

Boks Maçı Hangi Tarihte ve Hangi Kanalda

Normalde 12 Eylül tarihinde gerçekleşmesi gereken maç 28 Kasım tarihine ertelenmişti. Saat farkından dolayı ülkemizde 29 Kasım saat sabaha karşı 05.00’te yayınlanmaya başlayacak maç Ssports‘tan canlı izlenebilecek. ABD’nin Los Angles şehrinde bulunan Dignity Health Sport Park‘ta düzenlenecek olan maç 8 raunttan oluşacak. İki şampiyonun da uzun süredir ringden uzak olmasından ve yaşlarının ilerlemesinden dolayı rauntlar 2 dakika sürecek. Ancak iki şampiyonun hazırlıklarına bakıldığında ise onların böyle bir şeye ihtiyaçları pek yokmuş gibi gözüküyor.

 

1 Comment

  1. […] dövüş aslında hiç bir anlama gelmiyor. Geçtiğimiz aylarda Mike Tyson, Jones Jr. ve Jake Paul, Ben Askren dövüşleri gerçekleşti. Bu dövüşlerde ki amaç hem sporu tekrardan […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Futbol