Dövüş Sporları

UFC257 Umulmadık Sonuç Poirier McGregor’u Nakavt Etti

UFC257 Umulmadık Sonuç Poirier McGregor’u Nakavt Etti

UFC257 beklenmeyen bir şekilde sonuçlandı. Dustin Poirier, McGregor’u 2 raundda makavt etti. Khabib’in emekliye ayrılmasıyla belirsiz durumda olan hafif siklet kemerinin en büyük iddiacılarından biri de Poirier oldu. Boks’un ağır siklet bölümünün popülerliği UFC’de hafif siklet bölümünde yer alıyor. Jon Jones’un sporu bırakmasıyla ve McGregor bu sikleti fazlasıyla hareketlendirmişti. Yazımızda maçın detaylarına bakalım.

McGregor’un İlk Nakavt Malubiyeti

İki dövüşçü de iyi odaklanmış ve harika formda kafese dönse de stratejisi daha iyi olan Poirier dövüşü kazandı. Dayanıklılığı genelde kısa süren McGregor ilk raundu kazandı. Ancak ilk raundda Poirier’in attığı baldır tekmeleri ve kafese dayayarak yaptığı devirme hareketleri McGregor’u fazlasıyla yordu. İkinci raundda da baldır tekmelerinin devam etmesiyle beraber Conor’un dengesinin bozulduğu belli oluyor. İşte tam bu anda bir hata sonucu gelen sol kroşenin ardından gelen yumruk kombinasyonları McGregor’a maçı kaybettirdi. Böylece McGregor kariyerinin ilk nakavt malubiyetini almış oldu. Böylece Dustin Poirier UFC 178’de kaybettiği maçın da öcünü almış oldu.

UFC257

Şimdi Ne Olacak

Dustin Poirier’in kazanmasının ardından hafif siklette neler olacağı hala belli değil. Kemeri elinde bulunduran kişi Khabib Nurmagomedov son dövüşünden sonra emekliye ayrıldığını açıkladı. Böylece hafif siklette yeni kemer dövüşünün ne zaman ve kiminle yapılacağı hala net değil. Dustin Poirier’in bir sonraki dövüşü ise ya Oliviera ya da UFC’ye yeni katılan ve UFC 257’de kazanan Michael Chandler ile olacak. Khabib yaptığı açıklamada kimsenin kendi kalibresinde olmadığını söyledi. Ancak McGregor maç sonu basın toplantısında ise konuşmaktan ziyade dövüşmesi gerektiğini de söyledi.

Hafif Siklet Dövüşçüleri Sıralamaları

UFC257’nin ardından hafif siklet bölümünde sıralamalar da değişti. Namalup Khabib hala birinci sırada bulunurken Dustin Poirier 3. sıraya yükseldi ve Conor McGregor 10. sıraya kadar geriledi.

Sıralama
 1. Khabib Nurmagomedov  (29 G / 0 M)
 2. Justin Ghatje  (22 G / 3 M)
 3. Dustin Poirier ( 27 G / 6 M)
 4. Charles Oliviera (30 G / 8 M )
 5. Tony Ferguson  ( 25 G / 5 M)
 6. Dan Hooker ( 20 G / 10 M)
 7. Michael Chandler (22 G / 5 M)
 8. Rafael Dos Anjos ( 30 G / 13 M)
 9. Paul Felder ( 17 G / 6 M)
 10. Conor McGregor ( 22 G / 5 M)

 

 

 

1 Comment

 1. […] 258, 2021 yılına hızlı giren UFC’nin düzenlediği ikinci organizasyon. Dustin Poirier’in, McGregor’u malup ettiği UFC 257’nin ardından gerçekleşecek mücadele valter siklette kemer mücadelesi olacak. Şu ana kadar 1 […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like