Dövüş Sporları

UFC257 Basın Toplantısında McGregor ve Poirier Karşılaştı

UFC257

UFC257 Basın Toplantısında McGregor ve Poirier Karşılaştı

UFC257 etkinliği 24 Ocak 2021 tarihinde gerçekleşecek. Dövüş gerçekleşmeden evvel dövüşçüler son kez karşı karşıya geldi. Ünvan dövüşü olamayacak maçta iki kemer sahibi McGregor ve Dustin Poirier karşı karşıya gelecek. Abu Dhabi de gerçekleşecek olan dövüş kısıtlı bir kesim tarafından izlenebilecek. Covid – 19 sebebiyle bir çok UFC etkinliği seyircisiz yapılmıştı. Ancak pandemi başlangıcından beri ilk defa kısıtlı sayıda seyirci maçı izlemeye alınacak.

Dövüşçülerin Beklentileri

Khabib yenilgisinden sonra uzun bir süre kafesten uzak kalan McGregor, Donal Cowboy Cerone ile karşılaşmıştı. 80 kiloda yani valter siklet klasmanında geçen bu dövüş kısa sürmüştü. McGregor’un ilk raundda Cerone’yi malup etmesi tekrar dönüşünü güzel simgelemeşti. Geçtiğimiz yıl ocak ayında gerçekleşen bu dövüşün ardından pandemi sebebiyle bir çok karşılaşma etlenmiş ya da gerçekleşememişti. Ancak yavaş yavaş aşılamanın başlaması ile beraber tekrar gerçekleşmeye başlayan etkinliklerin en önemlisi bu. Bir zamanlar hafif sikletin en başında bulunan Poirier ise bu maçtan galibiyet alarak Khabib’in karşısına çıkmak istiyor.

UFC257

UFC 257 Basın Toplantısı

Dövüşün Önemi

Khabib Nurmagomedov’un Justin Ghatje ile yaptığı dövüşün ardından yaptığı açıklama ile bütün UFC severler şaşırmıştı. Justin Ghatje’yi yenerek namalüp bir şekilde kemerini korumaya devam etmişti. Ancak dövüş sonrası emekli olacağını açıklayınca hafif siklette namalüp devam eden Khabib’in kemerinin ne olacağı tartışılıyordu. Yaptığı açıklamada “Khabib’le aramızda bitmemiş iler bulunuyor ancak eğer emekli olacaksa ileri gitmekten başka seçeneğim yok.” dedi.

Maç Hangi Tarihte Hangi Kanalda

Oliveira’nın galibiyetinin ardından aslında haziranda gerçekleşecek maç 24 Ocak gününe alındı. Eğer Nurmagomedov emekliye ayrılırsa maçın kazanan kişinin kiminle dövüşeceği belli değil. Ancak eğer Nurmagomedov emekliye ayrılmazsa bu maçın kazanını kendisiyle dövüşecek. UFC257 etkinliği 24 Ocak 2021 pazar günü sabaha karşı 06.00’da gerçekleşecek ve SsportPlus’ta naklen yayınlacak. O gece yayınlanacak bütün maçları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Dövüş hakkında detaylı bilgi almak isterseniz UFC257 ile alakalı yazımızı okuyabilirsiniz

UFC 257 McGregor ve Poirier Karşılaşmasının Sonucu  

Basın Toplantısının Tamamını Buradan İzleyebilirsiniz

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like