UFC 258

UFC 258 Valter Siklet Kemer Mücadelesi Usman vs Burns

UFC 258, 2021 yılına hızlı giren UFC’nin düzenlediği ikinci organizasyon. Dustin Poirier’in, McGregor’u malup ettiği UFC 257’nin ardından gerçekleşecek mücadele valter siklette kemer mücadelesi olacak. Şu ana kadar 1 mağlubiyeti bulunan Kamaru Usman, Gibert Burns ile karşılaşacak. Karşılaşma 14 Şubat’ta Las Vegas’ta gerçekleşecek.

Valter Siklet Kemeri

Kamaru Usman Valter Siklet kemerini 2019 yılında Tyron Woodley‘den aldı. Toplamda 3 kere başarılı bir şekilde de kemerini korudu. En son dövüşü ise geçtiğimiz yıl Haziran ayında Jorge Masvidal’e karşıydı. Kamaru Usman eğer kafesten galip bir şekilde ayrılırsa kemerini korumaya devam edecek. Ancak Gilbert Burns kesinlikle hafife alınacak bir rakip değil. Şu an valter siklette 5. sırada bulunan Burns tehlikeli bir dövüşçü. Fakat Afrika’nın ilk UFC şampiyonu “Nigerian Nightmare” kemerinden elbet kolay vazgeçemeyecek.

UFC’de Gelecek Etkinlikler

UFC 2021 yılına çok hızlı bir şekilde girdi. Geçtiğimiz ay Poirier ve McGregor maçı ve şimdi UFC 258 ile yine bir kemer maçı. Bunun ardından gelecek aylarda iki kemer mücadelesi daha bizi bekliyor olacak. Covid-19 sebebiyle geçtiğimiz yıl gerçekleşemeyen ama çok beklenen bütün maçlar yavaş yavaş gerçekleşiyor. Ayrıca normalleşme sürecinin de başlamasıyla beraber maçlar sınırlı da olsa seyircilerine de kavuşuyor.

UFC 258 Hangi Tarihte ve Hangi Kanalda

14 Şubat gecesi Las Vegas’ta gerçekleşecek UFC 258 toplam 3 dövüşten oluşacak. Önce Polyanna Viana ve Malory Martin karşılacak. İkinci dövüş ise Maycee Barber ve Alexa Grasso arasında gerçekleşecek. Bu iki dövüşün ardından ise Usman ve Burns kafese gelecek. Türkiye saati ile saat sabah 06.00’da başlayacak karşılaşmaları Ssport Plus’tan naklen seyredebilirsiniz.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like