UFC 256 Etkinliği"""

UFC 256 Kefaret Günü Ferguson Oliveira’ya Karşı

UFC’nin emektar savaşçılarından olan Tony Ferguson, son yenilgisinin ardından adını temizlemek için kafese geri dönüyor. Genç yetenek Oliveira ise kendinden çok emin bir şekilde kemere doğru yürümeye devam ediyor. Box için ağır siklet neyse UFC için de hafifsiklet o çünkü UFC’nin en büyük yıldızları genellikle bu bölümde dövüşüyor. Hafifsiklet’in en büyük ismi ise önüne çıkan herkesi parçalayan Khabib Nurmagomedov. Hafif siklette adeta bir öcü olan Ferguson son maçını kaybetmişti. Acaba kefaret ödenebilecek mi?

Hafif Sikletin Kralı

Tony Ferguson, son maçında Justin Gaethje‘ye kaybetmişti. Güreş yeteneği çok yüksek olan Ferguson, tam anlamıyla bir kavgacı olan Ghaethje’i karşısında yıkılmamış ancak malup olmuştu. Bunun ardından Ghaethje, Nurmagomedov ile kafese çıktı. Khabib’in zaferi ile sonuçlanan maçın ardından hafif siklet kemeri Khabib’de kalmaya devam etti. Hafif sikletin en üstünde bulunan herkesi ezip geçen Nurmagomadov, en son maçında emekliye ayrıldığını söylemişti. Bu durumda ya kemerini bırakması gerekiyor ya da gelen atletler ile dövüşmesi gerekiyor. Ferguson ve Oliveira maçı ve haziranda gerçekleşecek Porier ve Mcgregor maçının ardından neler yaşanacak göreceğiz.

Khabib'in Gaethje'yi Teslim Olmaya Zorladığı An

Khabib’in Gaethje’yi Teslim Olmaya Zorladığı An

The Boogeyman Ferguson

Ferguson’a Ghaethje maçına kadar öcü denmesinin bir sebebi var. İnanılmaz güreş tekniği ve sarsılmaz çenesi sayesinde Ferguson aşırı dayanıklı bir dövüşçü. Ghaetje maçında da gördüğümüz üzere üst üste darbelere rağmen yıkılmayan Ferguson’un bu seferki rakibi Ghaetje’den çok farklı bir stile sahip. Ancak Ferguson’un yeteneğide göz ardı edilemeyecek kadar fazla. 12 Aralık günü isminin ve lakabının hakkını verecek mi göreceğiz.

UFC 256 Ferguson vs Oliveira

Sol Tony Ferguson Sağ Charles Oliveira

Genç Umut Oliveira

Şu an UFC içerisinde rakiplerinin en çok teslim olmasını sağlayan dövüşçü ise Oliveira. Brezilya’dan gelen genç yetenek ülkesinin en önemli dövüş sporu olan Brezilya stili JuiJitsu‘da 3. dereceden siyah kemere sahip. Herhangi bir yeri kaptığı anda adeta bir yılan gibi sarılıp teslim olmaya zorlayan Oliveira, Ferguson’un zamanın dolduğunu belirtti. Haziran ayında gerçekleşecek maç sonrasında kemeri kapmak için mücadele ettiğini belirten Oliveira dövüş için stres yapmadığını da belirtiyor.

Hafif Sikletin Geleceği

Covid-19 sebebi ile uzun aralar ve büyük önlemler sonucu gerçekleşen dövüşlerin ne olacağı hiç bir zaman kesinleşemiyor. Khabib’in direkt ya da kendilerini yenen savaşçıları yenmesinin ardından bölümde işler tekrar kızışmış durumda. Khabib’in emekliye ayrıldığını belirtmesi de kemerin geleceğini belirsiz bir duruma sokmuş halde.

Hangi Kanalda Saat Kaçta

UFC 256 ‘nın yayını, 12 Aralık Pazar günü saat sabaha karşı 06.00’da gerçekleşecek. Bu yayını ise Türkiye’de Ssport plus üzerinden takip edebileceksiniz.

2 Comments

  1. […] açıklamasının üzerine bölümde işler yine karıştı. Ferguson’un kefaret maçı olan UFC 256’yı Oliveira’ya kaybetmesinin ardından yeni yılın ilk ayında UFC 257 ile bizi harika bir mücadele daha […]

  2. […] ve kiminle yapılacağı hala net değil. Dustin Poirier’in bir sonraki dövüşü ise ya Oliviera ya da UFC’ye yeni katılan ve UFC 257’de kazanan Michael Chandler ile olacak. Khabib […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like