Dövüş Sporları

Hafif Siklette İşler Kızışıyor! UFC 257 McGregor vs Porier

UFC 257

Hafif Siklette İşler Kızışıyor! UFC 257 McGregor vs Porier

Bildiğiniz üzere UFC’de bulunan en önemli küme hafif siklet. Bir zamanlar boksun ağır siklet bölümünde olduğu gibi UFC’nin dünya yıldızları bu sikletten çıkıyor. Covid-19 sebebiyle uzun süre müsabakalara ara veren UFC 3 muhteşem şov ile geçtiğimiz aylarda bizlerleydi. Önce Tony Ferguson ve Justin Ghaetje karşılaşması oldu ve galip Ghaetje, Khabib ile karşılaştı fakat Khabib yenilmezlik rekorunu devam ettirdi. Bunun ardından Khabib’in emekli olduğunu açıklamasının üzerine bölümde işler yine karıştı. Ferguson’un kefaret maçı olan UFC 256’yı Oliveira’ya kaybetmesinin ardından yeni yılın ilk ayında UFC 257 ile bizi harika bir mücadele daha bekliyor.

UFC 257 McGregor ve Poirier Karşılaşmasının Sonucu  

Dustin The Diamond Poirier

Dustin Poirier, UFC’nin kıdemlilerinden bir dövüşçü. Profesfonel kariyeri boyunca 33 defa kazanıp sadece 6 defa kaybetti. Kaybettiği isimler arasında 2014 yılında malup olduğu Conor McGregor‘da bulunuyor. Bu olay ise gelecek dövüşü rövanş haline getirip daha heyecanlı bir hale getiriyor. Brezilya stili JuiJitsu’da siyah kuşak olan Poirier ilginç bir boks stiline de sahip. En önemli yenilgilerinden birini de Khabib Nurmagomedov‘a karşı alan Poirier, sikletin en emektarları Eddie Alvarez ve Justin Ghaetje gibi dövüşçüleri de malup etmiş bir isim. Nurmagomedov’un yenilgisiz serisini bozmak ve kemeri almak için en önemli şansı elde edecek Poirier, McGregor’u yenebilecek nadir isimlerden birisi.

Çılgın İrlandalı Conor The Notorious McGregor

Dövüş sporlarını takip eden etmeyen herkesin bir yerden gördüğü ya da tanıdığı Conor McGregor, belki de UFC’yi, UFC yapan kişi olabilir. Sadece 4 yenilgisi bulunan McGregor en son Khabib’e kaybetti. Aynı anda 2 sikletin kemerini bulunduran ve 3 ayrı siklette galibiyeti ve kemerleri bulunan McGregor eşsiz bir dövüşçü. Karışık Dövüş Sanatlarından, Karate, Boks ve Güreşi harmanlayan İrlandalı’ı ağzıyla ve söyledikleriyle psikolojik olarak da iyi bir savaşçı. Yenilgisi bulunmayan Floyd Mayweather ile boks maçından sonra bir süre ara veren McGregor, Donald Cowboy Cerone’yi yenerek UFC’ye geri dönmüştü. Jorge Masvidal’in, Ben Askren’i mağlup ettiği maça kadar dünyanın en hızlı nakavtını elinde bulunduran McGregor‘ı ölümcül bir sol kroşesi bulunuyor.

Maç Hangi Tarihte Hangi Kanalda

Oliveira’nın galibiyetinin ardından aslında haziranda gerçekleşecek maç 24 Ocak gününe alındı. Büyük bir ihtimalle bu maçın galibi Oliveira ile karşılaşacak. O maçın kazananı ise kemer için eğer Nurmagomedov geri dönmek isterse onunla karşılaşacak. 24 Ocak 2021 pazar günü sabaha karşı 06.00’da gerçekleşecek maçın hangi kanalda yayınlacağı hakkında henüz bir bilgi yok. Ancak UFC maçlarının çoğunda olduğu gibi SsportPlus‘ta yayınlanması muhtemel. O gece yayınlanacak bütün maçları görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

2 Comments

  1. […] Dövüş hakkında detaylı bilgi almak isterseniz UFC257 ile alakalı yazımızı okuyabilirsiniz […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like