Yeni Nissan Juke

B-Crossover yada B-SUV segmentinde ülkemizde ve Dünya’da önemli bir yer tutan Nissan Juke yenilendi. 2021 yılında ülkemize gelmesini beklediğimiz araçlardan biri olan Juke, Türkiye’de yapılan lansman ile birlikte satışa sunulacak donanım seçenekleri, özellikleri, motor seçenekleri ve satış fiyatları açıklandı. Yeni Nissan Juke’la ilgili detaylı bilgiler haberimizin devamında…

Tasarım

İlk bakışta standart olarak sunulunan yeni LED ön farlar, LED gündüz sürüş farları, LED arka stopları ve Nissan’ın V-Motion ön ızgarasına eşlik eden yeni Y-şekilli ön farlara da sahip olan Nissan Juke dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

Aynı zamanda 4.210 mm boyu, 1.595 mm yüksekliği ve 1.800 mm genişliği ile daha büyük boyut ve hacme sahip olan Yeni Juke, sportif tasarımıyla platinum paketten itibaren sunulan 19 inç alaşımlı jantları B-SUV sınıfında etkili olacak gibi görünüyor.

Lansman rengi olarak yeni Gün Batımı kırmızısı rengini de ürün gamına ekleyen Juke, Türkiye’de 11 farklı renk seçeneği ile kullanıcılarıyla buluşacak.

İç Mekan ve Konfor

Nissan Juke bir önceki nesline göre büyüyen hacmi ile arka koltuklarda 5,8 cm’lik artan diz mesafesi, yine 2,2 cm’lik artan baş mesafesi ile arkada oturan yolculara daha geniş bir alan sunuyor. Bununla beraber %20 artan 422 litrelik bagaj hacmi ile de öne çıkıyor.

Yenilenmiş iç tasarımda ise 7 inç’lik gelişmiş sürücü yardım ekranı, Apple CarPlay ve Android Auto destekleyen 8 inç’lik dokunmatik ekran, ve kapı içlerinde yer alan yumuşak dokunuşlu döşeme malzemeleri, ambiyans aydınlatma, standart mono-form koltuklar ve Alcantara® yarı deri koltuk döşemeleri ilk bakışta dikkat çeken yenilikler. Bunlara ek olarak orta paketten itibaren standart olarak sunulan ön koltuk ısıtma sistemi kullanıcılara sunuluyor.

Yeni Juke, teknoloji bakımından da oldukça iyi bir yol katetmiş. Segmentinde öncü olarak; Tekna versiyonundan itibaren Bisiklet ve Yaya Tanımalı Akıllı Çarpışma Önleme Sistemi, Akıllı Şerit Takip Asistanı, Akıllı Otomatik Uzun Far Asistanı, Trafik İşaret Tanıma Sistemini standart olarak sunmakta. Bunlara ek olarak, Platinum Premium donaımlarında mevcut olan Kör Nokta Uyarı Sistemi, Akıllı Yorgunluk Algılama Sistemi, Akıllı Arka Çapraz Trafik Uyarı Sistemi, Akıllı Çevre Görüş Sistemi de kullanıcılara sunuyor.

Ekstra olarak Yeni Juke’un koltuk başlarına entegre edilmiş iki adet UltraNearfield ses ünitesini içeren sekiz kuvvetli hoparlörü ile 360°   kişiselleştirilebilir müzik deneyimi sunan Bose® Personal® Plus ses sistemi, sürücü ve yolculara güzel müzik deneyimi sunuyor.

Motor

Üç silindirli, 1.0 litrelik DIG-T turbo-şarjlı içten yanmalı motoruyla 115 beygir gücünde motora sahip olan yeni Juke, tek motor seçeneği ile ülkemizde satışa sunulacak. 6 ileri manuel vites ya da 7 ileri çift kavramalı otomatik vites (DCT) seçenekleri ve 3 farklı sürüş modu (Eco, Standart, Spor) ile sürücüler, ihtiyaca göre sürüş modunu seçerek daha keyifli bir yolculuk gerçekleştirebilecekler.

Satış Fiyatı

Yeni Juke, Tekna, Platinum, Platinum Perso (İç dizaynı kişiselleştirilebilir özel versiyon) ve Platinum Premium olmak üzere 4 farklı donanım seçeneği ile satışa sunulacak. En düşük 229.900 TL’den başlayan fiyatı ile satışa sunulacak

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Otomobil