BMW iX3

BMW’nin Elektrikli Modeli iX3 Ön Siparişte

Borusan Otomotiv tarafından açıklanan habere göre BMW’nin ilk yüzde yüz elektrikli ilk SUV modeli olan iX3, ön siparişe açıldı. 2020 sonlarında testi tamamlanan şık ve etkiliyeci tasarıma sahip olan aracın Türkiye’ye bahar aylarında geleceği söylendi.

BMW iX3 Özellikleri

BMW’nin tamamen elektrikli olarak ürettiği ilk  SUV modeli olan iX3, bataryası tam kapasite olduğu durumda WLTP kriterlerine göre 459 kilometre, NEDC kriterlerine göre 520 kilometre menzile sahip. 80 kWh batarya kapasitesine sahip olan araçta hızlı şarj etme özelliği ile 10 dakika içerisinde 100 km’lik menzile ulaşırken, 34 dakika içerisinde yüzde 80’lik şarj kapasitesine ulaşılıyor. BMW Wallbox ile tam kapasite doluluğa ulaşması 7,5 saat sürüyor.

Toplamda 2260 kg ağırlığa sahip olan iX3, 286 beygir güce ve 400 Nm maksimum torka sahip. 0’dan 100km/h hıza ulaşması 6,8 saniye sürmekte olan bu elektrikli motor ile maksimum 180 km/h hıza ulaşıyor.

Standart olarak LED far, 3 bölgeli otomatik klima, ısıtmalı ön koltuklar, otomatik açılır bagaj, panoramik cam tavan, kablosuz şarj, park asistanı, Harman Kardon ses sistemi gibi özellikleri sunuyor. Aynı zamanda iX3’ün iç tasarımında ise mavi ortam aydınlatması, kontrol ekranındaki göstergeler ve kadranlar, modeli konfor ve tasarım açısından eşsiz bir noktaya taşıyor.

40:20:40 oranında katlanabilen arka koltuklar, kullanıcılara arka tarafta istenildiği şekilde hacim artışı yapabilmesini sağlıyor. 510 litrelik bagaj hacmine sahip olan iX3’ün koltukları tamamen katlandığında 1560 litrelik bir taşıma kapasitesi kullanıcılarına sunuyor.

iX3 İç Tasarımı

BMW iX3 Fiyatı

BMW’nin tam elektrikli olarak ürettiği ilk SUV olan iX3’ün ön talep fiyatını 870.000 TL’den açmış durumda.

Nisan 2021’de Borusan Otomotiv aracılığı ile Türkiye’ye gelicek olan araç için şu anda ön sipariş toplanıyor. Ön siparişi yetkili satıcılardan yada bmw.com.tr üzerinden verebilirsiniz.

 

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Otomobil