2021 Yılı Yeni Arabaların Listesi
2021 Yılı Yeni Arabaların Listesi

2021’de Türkiye’de Görücüye Çıkacak Arabaların Listesi

2020 yılının Mart ayında ülkemizde ilk Covid-19 salgını haberiyle birlikte otomotiv sektörü de ağır bir darbe aldı. Otomobil fabrikalarının dünya çağında kapanmasıyla birlikte 0 km arabaların bayilerde bulunmaması, aynı zamanda salgından korunmak için araç satın almasının hızlanması ikinci el piyasasına olan ilgiyi artırırken, fiyatların da tavana ulaşmasına neden oldu.

2020 sonlarına doğru ise Dolar ve Euro’da olan düşüş ile birlikte bir nebzede olsa fiyatlarda aşağıya doğru düşüş gerçekleşti. Ancak bu dönemde de bayilerde araç bulmak hala zor. Çünkü artık bayiler 2020 model araç getirmiyor. 2021 yılını bekleyerek yenilenen araçlarını müşterileriyle buluşturmak istiyorlar.

Bizde sizin için 2021 yılında yenilenecek olan araçların listesini hazırladık.

2021 Yılında Yeni Tasarımlarıyla Adından Söz Ettirecek Arabaların Listesi

Audi Arabaların Listesi

Arabaların Listesi

Audi İç Tasarım

A3

2021 model A3 dışarıdan ağır bir makyaj geçirse de en büyük yeniliğini iç mekanını yenileyerek yapmış. Özellikle ön taraftaki tasarımda adeta baştan yaratılmış olan A3’te vites kolunun değişmesi, multimedia ekranının konsola gömülmesi, havalandırma kanallarının şeklinin ve konumlarının değiştirilmesi, direksiyon simidinde makyaj yapılması, klima kumandalarının dijitalleşmesi ilk başta göze çarpan tasarım değişikler. Aynı zamanda dış mekanda yapılan yeni tasarımda A3’ün daha kaslı ve sert yapıda durmasını sağlıyor.

Arabaların Listesi

Audi Q2

Q2

2021 yılında makyajlanan Audi Q2, daha sert ve sinirli bir bakışa bürünmüş. Daha keskin hatlı ön ızgarası ve tamponlar Q2 için şık bir duruş gerçekleştirmiş. Bununla birlikte istenildiği takdirde ekstra ücret ile Matrix farlar araca eklenebiliyor ve daha da keskin bir görüntü ortaya çıkıyor. 2021 yılında Türkiye yollarında görebileceğimiz çoğu Q2 umarız bu sert görüntüye sahip olur.

Citroen

Arabaların Listesi

Citroen C4

C4

2020 yılında C3 ve C5 Aircross modelleri ile piyasaya damga vuran Citroen, 2021 yılında yeni C4 ile bu başarıya devam etmek istiyor. Elektrikli, benzinli ve dizel olarak 3 farklı yakıt tipine sahip olacak olan C4, Türkiye için ilk başta dizel ve benzinli seçenekleri ile piyasaya sunulacak. Baştan sonra her yerinde değişim gösteren C4’ü 2021’in ikinci yarısında yollarda göreceğiz gibi duruyor.

Dacia

Arabaların Listesi

Dacia Sandero

Sandero

Dış tasarımında yeni forma kavuşan Dacia Sandero, iç tasarımında ise eski modelleri ile hiç alakası olmayan bir tasarıma sahip. Dış tasarımında yenilenen ön panjur, yeni formuna kavuşan farlar, gösterişli çıtalar, yenilen tampon ilk bakışta dikkat çekiyor. Ancak bu aracın dışından daha çok iç tasarımına bakmak gerekiyor. Aracın içinde ilk baktığınızda 8” multimedia ekranı, yeni formdaki havalandırma kanalları, yenilenen direksiyon, klima kontrolleri ve bazı yerlerde kullanılan kumaş döşemeler. Fiyat performans olarak düşünüldüğünde, Dacia mühendisleri ciddi anlamda iyi bir iş çıkarmışa benziyor.

Hyundai Arabaların Listesi

Arabaların Listesi

Hyundai Elentra

Elentra

2021’de baştan sona yenilenen diğer bir araç Elentra. Türkiye’de daha öncelerde çok fazla tercih edilmeyen bu araç yenilenen yüzüyle kullanıcıların daha fazla dikkatini çekebilir. Özellikle uzatılan kaput formu ve değişen far ve ön panjur aracın çekiciğini artırmakta. Aynı zamanda arka formun yenilenmesi aracı coupe gibi durmasını sağlıyor. İç mekanda ise yenilenen Hyundai tarzını yansıtan Elentra 2021’de yollarda göreceğiniz diğer bir araç olacak.

Arabaların Listesi

2021 Hyundai Tuscon

Tucson

C-SUV segmentinde yeni yüzü ile piyasaya çıkacak olan Tucson, tarzı ile gerçekten tasarım dersi veriyor. Ön panjur ile iç içe girmiş far grubu, arka tarafta parçalı şekilde görünen stop lambaları, kaslı duruşa sahip yan gövde formu arabayı gerçekten dikkat çekici kılıyor. Aynı zamanda iç tasarımda dijital hız göstergesi, büyük bir orta ekran, dijital klima kontrol düğmeleri ve yeni tasarıma sahip ön kokpit alanı Tucson’un 2021 yılında vazgeçilmez olduğunu gösterecek gibi.

Nissan

Arabaların Listesi

Nissan Juke

Juke

2021 yılında çıkacak olan bir diğer araba Nissan Juke. Uzun süredir sesini çıkarmayan bu araba yeni ön farları ile uzak doğulu olduğunu gösteriyor. İlk versiyonda da gördüğümüz yuvarlak formundan çok fazla bir şey kaybetmeyen Juke, iç mekanda ise biraz daha fazla değişiklik barındırıyor. 2021 yılında yenilen arabaların arasında bulunan Juke, Türkiye yollarında yaz ayları itibari ile piyasaya gireceğe benziyor.

Opel Arabaların Listesi

Opel Arabaların Listesi

Opel Crossland

Crossland

Arabaların Listesi

Opel Mokka

Mokka

Peugeot çatısı altına girdikten sonra ilk olarak motor güncellemeleri alan Opel modellerinde şimdi sırada keskin değişiklikler var. Crossland ve Mokka modellerinde ise bunları görebiliyoruz. Özellikle Opel Mokka’nın eski nesli ile hiç bir alakasının kalmadığını söyleyebiliriz. Gerek dış gerekse iç tasarımında rakibi olan 2008’e göre daha eğlenceli ve daha tarz bir duruşa sahip.

Peugeot

Peugeot 208

Peugeot 208

208

Peugeot tasarım anlamadın uzunca bir süredir kendinden bahsettirmeyi başarıyor. Bu başarıyı 208’le de devam ettirecek gibi. 208 fütüristik bir tasarımla beraber geliyor. Baştan aşağı yenilenen bu arabada arka tarafta yeni tasarımlarda gördüğümüz 3’lü stop lambaları bulunuyor. Yine aynı şekilde göremeye alışık olduğumuz aslan dişi simgesi ön far uzatmalarını da unutmamak lazım. İçeride ise Peugeot’un İ-Cockpit adını verdiği tasarımı görebiliyoruz. Açıklamalarda 208’i 2021 Mart aylarında Türkiye yollarında göreceğimiz söyleniyor. Umarız bu aracı daha fazla beklemeyiz.

Renault

Renault Captur

Renault Captur

Captur

2020 yılının sonlarına doğru tanıtımları yapılan ve test sürüşü gerçekleştirilen Renault Captur, 2021 yılının başında Türkiye’ye giriş yapacak. Dış ve iç tasarımında bir çok yenilik barındıran Captur, Türkiye piyasasında ses getirecek satış adetlerine ulaşacak gibi duruyor. Kendini güncelleyerek sürücülerine daha rahat ve konforlu sürüş sağlayacak olan Captur, aynı zamanda dışarıdan bakanlarıda kendine hayran bırakacağa benziyor.

Seat

Seat Leon

Seat Leon

Leon

2021 yılında gelecek olan araçların dikkat çekenlerinden bir diğeri Seat Leon. Ön tarafta daha uzun bir yapıda tasarımını güncelleyen Leon, tam bir köpek balığı gibi. Arka tarafta ise stop lambalarının birleşmesi ile birlikte sportif bir tasarıma sahip olmuş. İç tasarımında yeni nesil bir direksiyonla sürücülerini karşılayan Leon, konsol tasarımını baştan aşağı yenilemiş. Ülkemizde ucuz Golf olarak adlandırılan bu aracın aslında yeni tasarımıyla Golf’ten daha iyi olacağı düşünülsede, fiyat/performans olarak bakıldığı takdirde konfor ve malzeme kalitesi anlamında Golf kadar iyi olacağını çokta düşünmemek gerekiyor.

Skoda

Skoda Octavia

Skoda Octavia

Octavia

Ülkemizde rakiplerine göre çokta tercih edilmeyen, daha çok filo arabalarında bulunan Octavia, 2021’de yeni tasarımı ile yollarda görünecek. Ön far, tampon ve ızgarada yapılan değişiklikler araçta sinirli ve hırçın bir duruş yakalamakla beraber, arkada yapılan far ve tampon tasarımı araca sportiflik katmış. Aynı şekilde iç tasarımda yapılan tasarım değişikliği ile birlikte adından söz ettirmeyi başaran Octavia’nın, 2021 yılında Türkiye piyasasında nasıl bir performans sergileyeceği açıkçası merak konusu.

VW

Volkswagen

Volkswagen Caddy

Caddy

Ticari arabaların otomobili desek aslında çokta yanlış olmaz. Caddy ülkemizde satıla sunulduğundan beri aslında ticari araçtan daha çok, konforlu olmasıyla anılıyor. Dış ve iç tasarımlarında yaptığı köklü değişikliklerle yollara çıkmaya hazırlanan Caddy, bu sefer tam bir otomobil olmuş diyebilir. Diyebiliriz dememizin tek bir nedeni var. Çünkü hala arka camları otomatik değil. Buda Caddy’nin nazarlığı diyebiliriz. Konforu tercih edecek ticari araç kullanıcıları 2021 yılında kesinlikle Caddy’i incelemeleri gerektiğini şimdiden söylemekte fayda var.

Volkswagen

Volkswagen Golf

Golf

Ülkemizde en fazla talep gören arabaların başında bulunan Golf’te 2021 yılı ile baştan aşağı yenilendi. Dışarda eski tasarımından da esintileri barındıran Golf, iç tarafta ise hiçbir esintide kalmamışa benziyor. Yeni konsol, yeni direksiyon, yeni dokunmatik kontrol düğmeleri ile baştan aşağı yenilen Golf, 2021 yılında görücüye çıkacak olan arabaların listesinde son sıradan dahil oluyor.

1 Comment

  1. […] yada B-SUV segmentinde ülkemizde ve Dünya’da önemli bir yer tutan Nissan Juke yenilendi. 2021 yılında ülkemize gelmesini beklediğimiz araçlardan biri olan Juke, Türkiye’de yapılan lansman ile birlikte satışa sunulacak donanım […]

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Otomobil