Floyd Mayweather vs Logan Paul Dövüşü Berabere Bitti

Geçtiğimiz yıllarda Youtube fenomeni Logan Paul başka bir youtube yıldızı KSI ile dövüşmüştü. Bu dövüş sonrasında başlayan trend sonucunda Logan Paul, yenilgisi bulunmayan Floyd Mayweather ile dövüştü. Sonuç Mayweather’ın profesyonel karnesine işlemese de bir çok boks fanını sporun son geldiği hali sorgulamasına sebep oldu.

Kaos

Dövüş öncesi bir çok tartışma ve arbede, elbette dövüşün daha fazla reklamının yapılmasını sağladı. Reklamlar ise görülme başına satın alma sayılarının artmasına. Böylece iki taraf da istediğini elde etmiş oldu. Başka bir fenomen ve Logan Paul’ın kardeşi olan Jake Paul’un basın toplantısı sırasında Mayweather’ın şapkasını çalması olayı ise işleri iyice kızıştırdı. Bunu saygısızlık olarak gören Floyd istediği her rauntta Paul’ın işini bitirebileceğini söylüyordu. Ancak yaşananlar hiç de söyledndiği ve beklendiği gibi olmadı.

Floyd Mayweather vs Logan Paul

Floyd Mayweather vs Logan Paul

Mayweather vs Paul

Hakemlerin ve puanlamanın bulunmadığı maçta rakiplerin birbirlerini yenmesinin tek yolu nakavt etmeleriydi. 3 dakikadan 8 raunt süren mücadelede nakavta iki tarafta yaklaşamadı. Boğuşma ve sarılmalarla geçen mücadelede Paul, kilo ve boy fazlasını kullanarak Floyd’a kısa mesafede şans tanımadı. Bir çok kişi kariyerinde 50 galibiyete karşı 0 malubiyeti bulunan Mayweather’a karşı 8 raunt ringde kalabilmeyi ise galibiyet olarak göreceklerini açıkladı. Dövüş sonunda Floyd’un yaptığı ” Ben artık 21 yaşında değilim.” açıklamasında bulundu. Açıklamaları ne kadar alçak gönüllü olsa da dövüş öncesi söyledikleri hala hafızalarımızda çok taze.

Bu Dövüş Ne Anlama Geliyor

Bu dövüş aslında hiç bir anlama gelmiyor. Geçtiğimiz aylarda Mike Tyson, Jones Jr. ve Jake Paul, Ben Askren dövüşleri gerçekleşti. Bu dövüşlerde ki amaç hem sporu tekrardan canlandırmak hem de elbette fazlasıyla para kazanmak. Son yıllarda MMA sporunun daha geniş kitlelere ulaşması ve gençleri tutması sonucunda boks izleyici kaybediyordu. Her türlü medyada konuşulacak olan dövüş iki amaca da çok iyi hizmet edecek.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Spor