MAYIS AYINDA HANGİ ULKEYE GİDİLİR?

deniz tatili

Hangi tarihte hangi ülkeye gidilir? Hangi mevsimde nereye gidilir? Yazı dizimize Mayıs ayı ile devam ediyoruz…  Ülkemizde ılık bahar günlerini yaşadığımız mayıs ayında,  Kuzey Avrupa sert soğuklarını geride bırakmış ve geziye müsait bir iklime dönmüştür. Prag, Budapeşte ve Viyana’yı kapsayan Orta Avrupa turları ve Floransa, Venedik, Roma en çok tercih edilen Mayıs ayı favorilerindendir. Balkanlar ve İtalya’da mayıs ayında seyahat edilebilecek diğer seçeneklerdir. Özellikle Roma için en uygun aylardan biridir mayıs.

kış tatili hangi ülkeye gidilir

Yaz mevsimi için yurtdışı tatil yerleri; Amerika, Venezüella, Zimbabwe, Belize, Malezya, Mauritius, Şeyseller, Tanzanya, Fas, Kanada, Karayipler, Comores, Fiji, Fransa, Hawaii, Hong Kong, Tayland gibi ülkelerde yazın tadını çıkara bilirsiniz. Kış Mevsimi hangi ülkeye gidilir; Arjantin, Brezilya, Endonezya, Maldivler gibi güney yarım küre ülkeleri kış mevsimindedir.

Fotoğraf ve şenlik için hangi ülkelere gitmeliyiz; Küba 1 Mayıs kutlamaları, Cannes (Fransa) Festivalini ziyaret edebilirsiniz. Deniz – Kum – Güneş için: Bali, Sharm El Sheikh, Goa, Singapur ve Lankawi, Zanzibar gibi ülkelerde denizin, güneşin tadını çıkara bilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir