HAZİRAN AYINDA HANGİ ÜLKEYE GİDİLİR?

rusya-hangi-tarihte

Hangi tarihte hangi ülkeye gidilir? 12 ay yaz olan ülkeler hangileridir? Yazı dizimize haziran ayı ile devam ediyoruz… Haziran ayında kuzey yarım küre ülkeleri iyice sıcak hava dalgasına girerken, Güney yarım kürede ki ülkeler ise kış mevsimine girmiş oluyor. Gidilecek ülkeleri belirlerken mevsim en önemli unsurdur.

Haziran ayı favori ülkeler; Rusya Beyaz Geceler, Hint okyanusundaki adalar özellikle de Polinezya’yı mutlaka değerlendirin.

Deniz, kum ve güneş için; Öncelikle Singapur, Lankawi daha sonra; Slovenya, Hırvatistan, Yunanistan, İspanya, Belçika, Hollanda gibi avrupa ülkelerine tur düzenleyebilirsiniz. Kayak ve kış turizmi; Öncelikle Güney Amerika sonra güney yarım küre ülkelerini tercih edebilirsiniz.

muzik-festivali

Aktiviteler-Festivaller; Singapur alışveriş festivali, İngiltere’nin pilton bölgesinde ki Glastonbury müzik festivalini kaçırmamalısınız. Egzotik bölgeler; Malezya ve Maldivlerde bu zamanlarda Muson yağmurları başlamasına rağmen yine tercih edebilirsiniz, zevki bir başkadır… Renkli bir tatil planlıyorsanız; Tanzanya, İrlanda, Doğu Amerika, Batı Amerika, Venezüella, Zimbabwe gibi ükeleri değerlendirebilirsiniz…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir