Türksat 5A

Türksat 5A’nın Fırlatışı 8 Ocak’a Ertelendi. [Canlı Yayın]

Türksat 5A, açıklanan bildiriye göre 5 Ocak 2021 gecesi saat 04:27’de Space x’in Falcon 9 aracıyla uzaya gönderilecekti. Yalnız kalkış öncesinde bazı sebepler dolayısı ile uydunun fırlatılmasının ertelendiği duyuruldu. Yeni fırlatılma tarihi ise 8 Ocak.

Türksat 5A’nın fırlatışı neden ertelendi?

ABD’nin Florida eyaletinde Cape Canaveral üssünde fırlatılması planlanan Türksat 5A’nın “Fırlatma Görevi İcra Hava Tahmini” belgesinde, havanın kalın ve parçalı bulutlu olduğu görülüyor.

Bu nedenle uydunun fırlatılmasının ertelendiği tahmin ediliyor. Türksat A.Ş. tarafından yapılan yeni açıklamaya göre ise uydunun 8 Ocak 2021 tarihinde saat 04:26‘da fırlatılacağı bildirildi.

Türksat 5A Ne Zaman Göreve Başlayacak?

Türksat 5A, 31° Doğu yörüngesindeki frekans ve yörünge haklarımızı 30 yıl boyunca güvence altına alacak. Fırlatıştan yaklaşık olarak 4 ay sonra yörüngeye ulaşacak olan uydunun 2021’in ikinci çeyreğinde hizmete girmesi bekleniyor.

Canlı Yayın

08 Ocak  saat 04.26’de gerçekleşecek olan fırlatma ABD, Florida’da bulunan Cape Canevral fırlatma merkezinden gerçekleşecek. Türksat 5A’nın web sitesindeki bilgiye göre canlı yayın Türksat Tanıtım ve Kablo İnfo kanallarında yapılacak. Aynı zamanda Türksat’ın Youtube kanalında da canlı yayını izleyebilirsiniz.

Türksat 5A Fırlatılışı Canlı Yayını İzle

Şu anda fırlatma için hatıra bileti oluşturabileceğiniz ve aynı zamanda kalkış için geri sayım bulunan siteye buradan ulaşabilirsiniz.

1 Comment

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Güncel