Yarıyıl Tatili Ne Zaman?
Yarıyıl Tatili Ne Zaman?

MEB: Yarıyıl Tatili 25 Ocak’ta Başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı yaptığı açıklamada Covid-19 salgını nedeniyle yeni düzenlemeler yapıldığı ve 2020-2021 yılı güz döneminde uzaktan eğitimin 22 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığını açıkladı. Aynı amanda yarıyıl tatilinin 25 Ocak 2021 tarihinde başlayacağı ve 3 hafta olacağı da duyuruldu.

Uzaktan Eğitim Süresi Uzatıldı.

MEB’den yapılan açıklama göre uzaktan eğitim süresi 2020-2021 güz döneminin sonuna kadar uzatıldı. Bununla beraber duyuruda sınavların nasıl olacağı da açıklandı.

Açıklamaya göre ilkokullarda sınav yapılmayacak, karne notu ders sırasında öğrencinin katılımına göre verilecek. Ortaokul ve lise öğrencilerinde ise bir yazılı uygulama yapılacak ve performans notu göz önüne alınacak. Yapılacak olan sınavlar ise sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecek.

Yarıyıl Tatili 3 Hafta

22 Ocak 2021, Cuma günü uzaktan eğitimin son dersi yapılacak ve güz yarıyılı sona erecek. 25 Ocak 2021 tarihi ile tatil başlamış olacak.

MEB’in yaptığı açıklamaya göre tatil süresi üç hata olacak. İki haftalık tatille beraber ikinci dönemdeki ara tatilde eklenerek toplamda üç haftalık yarıyıl tatili olacak.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ikinci dönem ise 15 Şubat 2021 tarihinde başlayacak.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Güncel