Dizi/Film

The Grand Tour Özel Bölümü Massive Hunt Prime Video’da

The Grand Tour

The Grand Tour Özel Bölümü Massive Hunt Prime Video’da

The Grand Tour, Massive Hunt bölümüyle tekrar ekranlara dönüyor. Dünyanın en yaşlı ve komik triosunun çektiği özel bölüm geçen sene çekilmesine rağmen Covid-19 sebebiyle ancak bizlerle olabilecek. Bir zamanlar dünyanın en çok izlenen televizyon programının sunucuları olan üçlü yine ilginç bir maceraya imza atmış gibi duruyor. Programın çıkış tarihini ve konusunu haberimizin detayında inceleyebilirsiniz.

The Grand Tour

Dünyanın en çok izlenen televizyon programı olan Top Gear‘ın sunucuları olan üçlü, Jeremy Clarkson‘ın yapımcıya yumruk atmasının ardından BBC‘de ayrıldı. Bunun ardından Amazon Prime’da yeni bir programa başlayacaklarını duyurarak The Grand Tour‘u çekmeye başladılar. Hırslı bir proje olan TGT, taşınabilir büyük bir çadırla dünyada her yere stüdyo kurabilecekti. İlk sezon bu anlamda başarılı olsa da ikinci sezon itibariyle bu fikir fazla maliyet ve iş yükünden dolayı terk edildi. 3 sezon süren stüdyo deneyiminden sonra bu fikir de terk edildi ve ekip stüdyo izleyicilerine veda etti. Ancak bu tam anlamıyla bir veda değildi.

Yeni Bakış Açısı

Aslında otomobil gazetecileri olan James May, Richard Hammond ve Clarkson 17 yıllık Top Gear serüvenleri boyunca bu işi yaptılar. Ancak programın büyümesinde ve sevilmesindeki faktör üçlü arasında bulunan kimyaydı. Özellikle BBC’de yaptıkları Noel Özel bölümleri adeta 3 ergenin belgeselleri niteliğindeydi. Sosyal medyanın ve hızlı haberleşmenin de yaygınlaşması ile artık televizyonda otomobil tanıtmanın pek bir önemi kalmadı. Bundan dolayı da program çok daha farklı bir noktaya evrildi. Otomobillerin ve otomobil tanıtımının her zaman ikinci planda olduğu program üçlünün maceralarına odaklanmaya başladı. Tam anlamıyla petrol kafa olan üçlü yine otomobilleriyle seyehat ediyorlardı ancak artık odak otomobillerde değil kendilerindeydi. Geçen sene çıkan ve Vietnam’da hız teknelerinde geçen bölüm Seaman bu bölümlerden ilkiydi.

Massive Hunt

Bu sefer üçlümüzün neler yaşayacağına dair çok bir bilgimiz yok ancak özel bölümün Madagaskar’da geçtiğini biliyoruz. İsminden de anladığımız kadarıyla her zaman olduğu gibi ekibin bir şeyin peşinde olduğunu da çıkarabiliyoruz. Ancak ne zaman başlarına ne geleceği ise tamamen bölümün içinde saklı. 18 Aralık’da Amazon Prime Video‘da yayınlacak olan bölüme ve The Grand Tour’un eski bölümlerine Prime Video‘dan ulaşabilirsiniz.

 

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Dizi/Film