Dizi/Film

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali Başlıyor

Türk Film Festivali

21. Uluslararası Frankfurt Türk Filmleri Festivali Başlıyor

Uluslararsı Frankfurt Türk Filmleri Festivali 2021 yılında kapılarını yeniden açıyor. Bir çok alanda ödüllerin dağıtılacağı festival 20 Haziran’da başlıyor. Başvurular sene başında başlayacak, değerlendirmelerin sonrasında ödüller dağıtılacak.

Festivalde Hangi Kategoriler Var

21. Uluslarası Frankfurt Türk Filmleri Festivali 20- 25 Haziran 2021 tarihinde başlıyor. Festival geçtiğimiz senelerde olduğu gibi üç dalda gösterimlere ev sahipliği yapacak. Uzun metraj, Belgesel ve üniversiteler arası kısa metraj dallarında çekilen filmlere ev sahipliği yapacak. Covid-19 sebebi ile 2020 yılında gerçekleştirilemeyen festivalin ödülleri 22 Haziran 2021 yılında düzenlenecek galada teslim edilecek. 2021 yılında gerçekleştirilecek festivalin ödülleri ise 25 Haziran’da verilecek.

Başvurular Nasıl ve Ne Zamana Kadar Yapılacak

Festivale tüm dallarda başvurular 15 Ocak – 15 Şubat arasında gerçekleştirilebilecek. 1 Mart’ta eserler Türk jürisine teslim edilecek, ardından 31 Mart’ta filmler Alman jurisine gönderilecek. Bunun ardından 21. Uluslararsı Frankfurt Film Festivali için geri sayım başlayacak. Başvurular ise festivalin internet sayfası üzerinden yapılacak.

Uluslararası Frankfurt Film Festivali Başkanı

Hüseyin Sıtkı

Frankfurt Film Festivali Türkiye Ekibi:

Serap Gedik- Festival Türkiye Koordinatörü

Caner Ural – Festival Danışmanı

Hatice Aşkın – Kısa Film Sorumlusu

Mahiye  Sabuncuoğlu – Festival PR ve Halkla İlişkiler Sorumlusu

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may also like

More in:Dizi/Film